דמי לידה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • נטלי

  נשלח ע"ינטלי 13:47, 27 בנובמבר 2014

  ב 6/10/14 פוטרתי לאחר שנה וחצי של עבודה (לפני כן עבדתי כחצי שנה בחברה אחרת), מיד לאחר מכן נודע לי כי אני בהריון . הגשתי לביטוח לאומי תביעה לדמי אבטלה כחודש לאחר מכן וטרם קיבלתי מענה , כמו כן לא התייצבתי בלשכת התעסוקה מאחר ואין קבלת קהל. שאלתי היא אם ובמידה ובתקופת ההריון לא אצליח למצוא עבודה חדשה עדיין אהיה זכאית לדמי לידה? מלבד

  השב
 • 13:01, 3 בדצמבר 2014

  דמי לידה משולמים לעובדת שהפסיקה את עבודתה בזמן ההיריון שהסתיים בלידה ואשר שולמו בעדה דמי ביטוח לאומי לפי הפירוט הבא: 10 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע או 15 חודשים מתוך 22 החודשים שלפני היום הקובע.
  מחצית מדמי הלידה ישולמו ליולדת, אם שולמו בעדה דמי ביטוח בעבור 6 חודשים מתוך 14. במידה ותאושר לך תקופת האבטלה, היא תבוא בניין החודשים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.