האם מגיעות זכויות כלשהן לנכה שמשתכר מעל סף הקיצבה אך כושר עבודתו ירד (משמעותית)? - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 13:23, 11 בדצמבר 2014

  שלום, אם יש מישהו בעל בעיות רפואיות שונות (נכות רפואית 76%) שמעולם לא פנה לביטוח לאומי אבל בזמן האחרון, בעקבות החמרה, איבד את היכולת להשתכר ביותר מ50% כך שבמצב רגיל הוא היה זכאי לקיצבה- רק שאותו המישהו אחרי הקיצוץ המאוד משמעותי בשכר עדיין מרוויח 10 אלף ברוטו- האם מגיעות לו זכויות כלשהן גם ללא הקיצבה? יש לציין שהוא אינו נזקק לשירותים מיוחדים או קצבת ניידות. בנוסף הייתי רוצה לשאול האם מגיעה קצבת ניידות לאדם שיש לו שברים בעמוד השידרה אך ללא שיתוקים,קטיעות,קשיונות,נקיעות,מפרקים מדומים,הגבלת כושר תנועת המפרקים ברגליים או החלפתם, קיצור גפה,תהליך אי–ספיקה הקפית בעורקי הרגליים,הפרעות במערכת כלי הלימפה,מומים מלידה או קומה נמוכה. תודה רבה!!!

  השב
 • 15:25, 14 בדצמבר 2014

  לעניין נכות כללית לא ניתן לעשות דבר. לעניין ניידות על פניו נראה שלא, אך במקרים של הפרעות נוירולוגיות המתלוות לליקוי זה, יש צורך לבדוק.

  תגובה
 • 11:27, 17 בדצמבר 2014

  שם תוכן הודעה:

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.