דמי לידה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • לין

  נשלח ע"ילין 07:47, 26 בדצמבר 2014

  שלום רב, ילדתי ב 2/12 בן. עד ליום הלידה הייתי מ 20/10 במחלה שלבסוף שונתה בסוף נובמבר לשמירת הריון (מאחר והייתי רצוף יותר מ 30 יום רצופים בבית )אך טרם הגשתי את הטפסים לביטוח הלאומי. אתמול קיבלתי מכתב שמציין כי הזכאות שלי לדמי הלידה שלי חושבו מ אוקטובר ועד ינואר. אני עובדת במקום העבודה 8 וחצי שנים שמתוכם לפני 6 שנים הייתי בחופשת לידה של 6 חודשים. שאלותיי: 1. אם קורה שהביטוח הלאומי לא מאשר לי את השמירה יחושבו לי דמי לידה רק על פי משכורת האחרונה שקיבלתי ממקום העבודה? כלומר אקבל פחות דמי לידה? 2. מבחינת החישוב של חופשת הלידה ציינו כי חישבו לי מ 20/10/14 עד 29/01/15 כלומר בסוף ינואר מסתיימת לי חופדת הלידה ןלא במרץ כמו שאמור להיות בפועל על פי מועד הלידה? תודה

  השב
 • 13:11, 29 בדצמבר 2014

  לפי השכר הממוצע במשך שלושת החודשים שקדמו ליציאה לשמירת היריון. לגבי חישוב תקופת חופשת הלידה, נראה כי לקחו בחשבון את תקופת שמירת ההיריון והחשיבו אותה כיציאה מוקדמת לחופשת לידה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.