אב עזב את הארץ ולא הודיע - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • ארי

  נשלח ע"יארי 10:51, 28 בדצמבר 2014

  שלום אבא שלי עזב את הארץ לתמיד לפני שנתיים וחצי. מכיוון שהוא לא ידע שצריך להודיע אז הוא פשוט נסע ולא הודיע לביטוח לאומי שהוא יורד מהארץ. לא היו לו קצבאות . אבל מן הסתם הוא גם לא שילם כלום מרגע העזיבה. לא ביטוח לאומי ולא ביטוח בריאות. הפחד שלנו שיווצר שם איזשהו חוב ובסוף ישלחו אותו לאשתו לשעבר או לנו הילדים. אני יודעת שמטבלות לו הזכויות וזה לא העניין . מה שמדאיג אותנו זה שילבישו עלינו איזשהו חוב שלו עקב אי הודעה על עזיבה ואי תשלום של ביטוח לאומי

  השב
 • 13:40, 29 בדצמבר 2014

  עדכנו את המוסד לביטוח לאומי על עזיבתו וצרפו אישורים מתאימים לכך שמרכז חייו של אביכם, הוא בחו"ל. בדקו האם המדינה אליה היגר היא מדינה שיש למדינת ישראל אמנה (הסכם) סוציאלי עימה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.