דיווח רטרואקטיבי על עיסוק כעצמאי בתקופת אבטלה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • מרים

נשלח ע"ימרים 21:49, 18 באפריל 2015

אשמח להבהרה - פוטרתי מעבודתי כשכירה והתחלתי לחתום אבטלה. בשלב מסויים ביקשו מכרים שאעזור להם בתחום עיסוקי וקיבלתי תשלום דרך חברת חשבונית לשכיר וכן באופן עצמאי. כאשר הבנתי כי טעיתי ניגשתי מיד למס הכנסה, מעמ וביטוח לאומי כדי לדווח שהתחלתי לעסוק כעצמאית בחודש הקודם. בביטוח לאומי סווגתי כעצמאית שאינה עונה על ההגדרה. אגיש דוח מלא כמובן לשנת 2014 עם מלוא הכנסותי. שאלתי - האם התשלום שקיבלתי דרך חשבונית לשכיר למעשה יבטל כליל את דמי האבטלה לאותו חודש (כי לכאורה הייתי שכירה) או שיופחת הסכום שהרווחתי מהסכום שקיבלתי כדמי אבטלה, כי המלל מחשיב עבודה דרך בחשבונית לשכירכאילו הייתי כעצמאית ? בנוסף - האם הסכום שידווח למס הכנסה כהכנסה מיגיעה אישית בדוח השנתי יופחת מדמי האבטלה ששולמו לי החל המחודש שבו דווחתי כעצמאית שאינה עונה על ההגדרה, או מכלל דמי האבטלה שקיבלתי במהלך השנה ? כוונתי היא שנניח שקיבלתי 2000 שח כל חודש כדמי אבטלה, ובחודש האחרון דווחתי כמי שהכניסה 4000 שח ממשלוח יד כעצמאית - האם אצטרך להחזיר למלל 4000 שח או 2000 ? אני שואלת את כל זאת כיוון שאני מאד מעוניינת להחזיר את הרווחים שלי משני המקורות לרשויות כנגד דמי האבטלה שקיבלתי ולישון בשקט. איןצלי כוונה לרמות, תודה

השב
  • 11:07, 26 באפריל 2015

בחודשים בהם הכנסתך עלתה על דמי האבטלה שקבלת, יהיה עלייך להחזיר את דמי האבטלה.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.