לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מרים

דיווח רטרואקטיבי על עיסוק כעצמאי בתקופת אבטלה

אשמח להבהרה - פוטרתי מעבודתי כשכירה והתחלתי לחתום אבטלה. בשלב מסויים ביקשו מכרים שאעזור להם בתחום עיסוקי וקיבלתי תשלום דרך חברת חשבונית לשכיר וכן באופן עצמאי. כאשר הבנתי כי טעיתי ניגשתי מיד למס הכנסה, מעמ וביטוח לאומי כדי לדווח שהתחלתי לעסוק כעצמאית בחודש הקודם. בביטוח לאומי סווגתי כעצמאית שאינה עונה על ההגדרה. אגיש דוח מלא כמובן לשנת 2014 עם מלוא הכנסותי. שאלתי - האם התשלום שקיבלתי דרך חשבונית לשכיר למעשה יבטל כליל את דמי האבטלה לאותו חודש (כי לכאורה הייתי שכירה) או שיופחת הסכום שהרווחתי מהסכום שקיבלתי כדמי אבטלה, כי המלל מחשיב עבודה דרך בחשבונית לשכירכאילו הייתי כעצמאית ? בנוסף - האם הסכום שידווח למס הכנסה כהכנסה מיגיעה אישית בדוח השנתי יופחת מדמי האבטלה ששולמו לי החל המחודש שבו דווחתי כעצמאית שאינה עונה על ההגדרה, או מכלל דמי האבטלה שקיבלתי במהלך השנה ? כוונתי היא שנניח שקיבלתי 2000 שח כל חודש כדמי אבטלה, ובחודש האחרון דווחתי כמי שהכניסה 4000 שח ממשלוח יד כעצמאית - האם אצטרך להחזיר למלל 4000 שח או 2000 ? אני שואלת את כל זאת כיוון שאני מאד מעוניינת להחזיר את הרווחים שלי משני המקורות לרשויות כנגד דמי האבטלה שקיבלתי ולישון בשקט. איןצלי כוונה לרמות, תודה

עוד הלל ארנטל משרד רונן אבניאל

בחודשים בהם הכנסתך עלתה על דמי האבטלה שקבלת, יהיה עלייך להחזיר את דמי האבטלה.

שרה

שלום, קיבלתי דמי אבטלה למשך 100 ימים מה-15/9 שנת 2016. ב 30/9 פתחתי עוסק פטור . דמי האבטלה היו בגובה נע בין 1850-1500 בחודש. ההכנסות הכוללות מהעצמאות 2016- הן 400 שח ועד כה מ2017 הן 4000 שח לאורך חצי שנה חצי שנה. הגשתי דין וחשבון ראשוני לביטוח לאומי עם פתיחת העסק בספטמבר על סך 275 שח . שעתיים וחצי עבודה בחודש. אני ממש תוהה האם לחדש את הדיווח-האם זה יקל על ההחזרים?אני ממש חוששת לקחת עבודה בחשבונית על מנת שלא אצתרך להחזיר את כל דמי האבטלה בשנת 2018 עני פשוט חוששת להרוויח. תהיתי אם אשיג עבודה כשכירה ב2017 גם זה יחשב כהכנסה אשר בגינה אצתרך להחזיר סכום אף יותר גדול בעבור דמי האבטלה שקיבלתי. אגב, הסכום המדווח כבר ירד לי מדמי האבטלה בגין 275 לחודש. האם יעזור שאלך לתת עכשיו דיווח מחודש? או בשסוף יגיע החשבון הרטרואקטיבי עם גבלת השומה של 2017? אודה לך על תשובתך. ממש קשה לי המחשבה על החזרת הכסף גם ככה קשה לי להתקיים כסטודנטית האין דרך לבטל זאת ?

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תביעות ביטוח לאומי, ביטוח סיעודי, אובדן כושר אבודה