שלילת קצבת זקנה עקב שהייה בחו"ל - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • יוסף

  נשלח ע"ייוסף 01:24, 24 במאי 2015

  אמי ביקרה את בנה בארה"ב ועקב מצבה הרפואי לא יכלה לטוס ונאלצה לבטל את כרטיס הטיסה חזרה שלה ולהישאר 10 חודשים עד אשר התייצב מצבה, רכשה כרטיס טיסה חדש וחזרה לארץ. כאשר הגיעה לארץ הופתעה לגלות כי מחשבון הבנק שלה הועברו כספים למל"ל וכי הופסק תשלום קצבת זקנה מזה תקופה. האם תוכל אמי לקבל את קצבת הזקנה המגיעה לה רטרואקטיבית? קצבת הזקנה היא הכנסתה היחידה ושלילת קצבתה מהווה פגיעה אנושה. תודה מראש לכל עזרה או ייעוץ!

  השב
 • 20:35, 24 במאי 2015

  במידה וקבלה קצבת זקנה כעקרת בית, לא ניתן לקבל רטרואקטיבית, אך ניתן לחדש את הזכאות.

  תגובה
 • 02:41, 25 במאי 2015

  עו"ד הלל תודה על התגובה. רק להבהרה היא עבדה במהלך חייה. מהן דרכי הפעולה האפשריות? ועדת חריגים או בית דין לעבודה? כיצד ניתן לתבוע רטרואטקיבית?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.