זיקנה ושארים - מעבר לקנדה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • ילנה

  נשלח ע"יילנה 13:12, 22 ביוני 2015

  אימי מקבלת קצבת זיקנה ו/או שארים מביטוח לאומי, היא הולכת לעבור לגור איתי בקנדה. על איזה תנאים צריך לענות בשביל לקבל אישור להמשיך לקבל את הקצבאות גם בקנדה ובעיקר מה התהליך תודה

  השב
 • 14:18, 25 ביוני 2015

  קנדה אינה מדינת אמנה לעניין תשלומי זקנה ושארים. במידה ותשלום קצבת הזקנה היא כעקרת בית, הזכאות נגמרת לאחר 3 חודשים. כאשר הקצבה משולמת לעובדת, יש אפשרות לדווח על השהות הממושכת בחו"ל למחלקת הזקנה. יש להמציא פעם בשנה "טופס אישור חיים" חתום על ידי הקונסוליה / נוטריון מוכר / רשות מקומית או מוסד סוציאלי במדינה שבה מתגוררים ולשלוח מקור .
  את הטופס יש למסור למחלקת זיקנה בסניף המוסד לביטוח לאומי שמשוייכים אליו. ניתן לשלוח אותו בדואר או לשים בתיבת השירות של הסניף (אין לשלוח את האישור בפקס, היות ונדרש מסמך מקורי).

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.