נכות זמנית בביטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • נורית

נשלח ע"ינורית 17:44, 23 ביוני 2015

בנובמבר 2014 אושפזתי בטיפול נמרץ לב והשתחררתי עם אבחנה של מיוקרדיטיס. הייתי בועדה בביטוח לאומי ונקבע לי 50% אי כושר עבודה עד מרץ2015 וממרץ עד דצמבר 2015 40% אי כושר עבודה חצי שנה אני בבית לשם החלמה על סמך אישור רופא תעסוקתי ,שלמרות שרציתי לחזור לעבודה לא אישר זאת. קיבלתי מביטוח לאומי 950 ש"ח בלבד עבור חודש פברואר כי לא משלמים 90 ימי המתנה. האם הגיוני שאדם חולה שיושב בבית בעל כורחוו איננו מסוגל לעבוד יקבל סכום כזה בעבור חצי שנה?! האם למרות שרופא תעסוקתי החליט על מחלה ביטוח לאומי יכול להחליט אחרת? האם יש לי סיכוי לשנות החלטה זאת בעזרת ערעור? ועל מה להסתמך כי הרי מסמכים חדשים אין לי ,בינתיים ממתינה לאם.אר.איי ואקו לב במאמץ

השב
  • 12:05, 29 ביוני 2015

הסכום ככל הנראה משקף את התקופה שלאחר 90 ימי ההמתנה. בדקי האם קבלת באותה תקופה תשלומים בגין ימי מחלה.

תגובה
  • 07:27, 30 ביוני 2015

קיבלתי כ- 18 ימי מחלה מהמעסיק(מה שעמד לזכותי בצבירה)
    האם כשאין ימי מחלה ביטוח לאומי אמור לשלם במקום המעסיק?
    מעבר לזה מה עם תוספת ילדים יש לי ארבעה ילדים מתחת לגיל 18

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.