חוב לביטוח לאומי בתקופה ששהינו בחו"ל - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • מוסי

נשלח ע"ימוסי 10:19, 9 ביולי 2015

שלום רב, קיבלנו הודעה על חוב של בעלי לביטוח לאומי משנת 2008 שבהם לא עבד ולא שילם ביטוח. בשנת 2011 נסענו ל15 חודשים לארה"ב ובתקופה הזו ביטוח לאומי "לקח" חזרה מחשבון הבנק שלנו את קצבאות הילדים. אז מדוע אנחנו צריכים לשלם עבור התקופה הזו? שאלה נוספת, מדוע ביטוח לאומי לא מודיע על חובתינו במשך כל 5 השנים הללו?? נשבעת לא ידענו על כך!! מה קרה שפתאום נזכרנו לגבות כזה סכום?? (אפ' שמחלקים לתשלומים) ואני, שאני עקרת בית ולא עובדת, זה משהו שאני צריכה להצהיר עליו כדי שלא אצטרך לשלם או אותומטית אני פטורה? (מפחדת עוד 5 שנים לקבל הפתעה כזו...) תודה מראש!!

השב
  • 10:00, 12 ביולי 2015

עקרת בית בד"כ מעודכנת ככזו באופן אוטומטי (לא עובדת ונשואה). לעניין החוב, כדאי לפנות לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב אליכם על מנת לבדוק בגין מה נוצר החוב.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.