התפטרות לצורך טיפול בילד - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • אילנית

  נשלח ע"יאילנית 22:36, 3 בספטמבר 2015

  שלום רב, הייתי בשמירת הריון החל מהחודש השלישי להריון, יצוין כי בזמן שעבדתי ובהתאם להסכם העבודה עם המעסיק אני מחויבת לעבוד פעמיים בשבוע עד שעה 18:30. יצאתי לשמירת הריון כאשר הוותק בעבודה היה 7 חודשים לערך, לאחרת תקופת שמירת הריון ולאחר חופשת הלידה הוותק היינו כשנה וחצי לערך. 1. האם מגיע לי פיצויי פיטורים אם אני מתפטרת לצורך הטיפול בילדה? 2. האם אני זכאית לחתום בלשכה ולקבל דמי אבטלה? (יוזכר כי הייתי תקופה ממשוכת בשמירת הריון) 3. במידה וכן האם יש תקופת המתנה שעליי להמתין לפני שאקבל קיצבה. לתשובתך אודה, אילנית

  השב
 • 10:19, 6 בספטמבר 2015

  בתוך 9 חודשים מהלידה, עלייך להודיע למעסיק בכתב על התפטרותך לצורך הטיפול בילדה ובהחלט מגיעים לך פיצויים.
  לעניין אבטלה, העניין מעט מורכב. יהיה עלייך להוכיח כי לא היה באפשרותך להמשיך לעבוד אצל המעסיק בתנאי העבודה והשעות שהוא דרש, ומשום כך, התפטרותך הייתה מוצדקת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.