הודעה על פיטורין לפני שמירת הריון - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • ניצה

  נשלח ע"יניצה 08:48, 7 באוקטובר 2015

  שלום וברכה, המעסיק שלי הודיע לי שהוא מפטר אותי (בשל קיצוצים) כשהייתי בחודש רביעי והוא עוד לא ידע על ההריון, גם אני מבחינתי רציתי כבר לעזוב את מקום העבודה, ולאחר שיחה איתו הוסכם שאני כותבת לו מכתב שאני מתחייבת לא לתבוע אותו לאחר הלידה על זה שהוא פיטר אותי כשאני בהריון אבל לאחר כחודש שבו עוד נחשבתי עובדת שלו וניצלתי את ימי החופשה שנותרו לי, נכנסתי לשמירת הריון כך שלא יכולתי להמשיך לעבוד (גם אם הייתי רוצה..). בשעה טובה ילדתי כבר לפני כ-3 חודשים והמעסיק מבחינתו מוכן שאחזור לעבוד, הוא התחרט! אבל אני לא רוצה לחזור לעבוד שם ומבחינתי להמשיך את תהליך הפיטורין וקבלת הפיצויים וללכת לחתום אבטלה. מה גם שילדתי 5 שבועות לפני הזמן וברצוני להישאר עוד עם התינוק בבית כי הוא עוד קטן... מה עלי לעשות?? ומה הן הזכויות שלי?

  השב
 • 13:01, 7 באוקטובר 2015

  בתוך 9 חודשים מהלידה, את יכולה להודיע מראש למעסיק על התפטרותך לצורך טיפול בילד ולהיות זכאית לפיצויי פיטורין.
  כמו כן, לאחר הפיטורין נסי לשכנע את המוסד לביטוח לאומי כי התפטרת מעבודתך, אך את מעוניינת בעבודה אחרת הקרובה למקום מגורייך, או במסגרת שעות נוחה יותר, כך שתוכלי לתבוע דמי אבטלה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.