מחלת עיניים כרונית - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 10:52, 3 בנובמבר 2015

  שלום, רציתי לשאול בנוגע לתביעה לביטוח הלאומי והאם היא אפשרית. אני לוקה במחלת קרנית בשם קרטוקונוס- המחלה יוצרת עיוות בקרנית העין דבר שמוריד את הראייה באופן דרסטי, לשם כך נדרשות עדשות משקפיים, שצריך להחליף בכל פעם שעולה הצילינדר, והעדשות יקרות מאוד. מכיוון שאין תרופה למחלה ואני נמצא במערב מתמיד של מעבדת עיניים באחד מבתי החולים. האם יש אפשרות לתבוע מהביטוח הלאומי הכרה בדבר שכזה? אני עובד ומתפקד כרגיל עם משקפיים לעת עתה. השאלה היא האם בתור אזרח, שמשלם ביטוח לאומי ובעל מחלה כרונית ללא מרפא שיכולה להחמיר אני זכאי למשהו שכזה? תודה, אלון .

  השב
 • 15:05, 3 בנובמבר 2015

  ייתכן ונכותך הרפואית עוברת את הסף הנדרש לצורך תביעה לנכות כללית, אך יש לבחון האם לקותך מגבילה את כושר השתכרותך בשיעור של למעלה מ- 50%

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.