שאלה בקשר להבטחת הכנסה וירושה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 11:40, 15 בנובמבר 2015

  החל מחודש מאי אני מקבלת הבטחת הכנסה, אימי נפטרה באפריל השנה עדיין אין צו ירושה רק החודש הגשנו לבית דין רבני על מנת לקבל צו ירושה. ביקשו ממני מביטוח לאומי להביא להם צו ירושה או תצהיר על היורשים. יש לציין שהבית שאני מתגוררת בו על שם אימי ואבי הם גרושים. אז רק חצי שייך לאימי את החצי ששייך לאבי אימי עיקלה לו לפני מותה עקב אי תשלום מזונות. החצי בית יתחלק בצו ירושה ל5 האחים כולל אני. השאלה היא מה עליי להביא לביטוח לאומי האם זה יפגע לי בהבטחת הכנסה 1640 ש"ח זה מה שאני מקבלת. הם גם יעצרו לי את הקצבה על שאביא את המסמכים לאיודעת מה לעשות. שווי הבית גם הככה נכוך כ500 אלף שח בערך אפילו פחות שבבעלות של אימי רק חצי מהבית.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  הלל ארנטל עוד משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  10:24, 16 בנובמבר 2015

  בכל מקרה עליך להיענות לדרישתם ולשלוח את צו הירושה. לאחר קבלת צו הירושה או לחלופין, הצהרתך בנוגע לכספים שיגיעו לידייך, תבחן זכאותך לקבלת הקצבה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.