קצבת שארים מביטוח לאומי ובן זוג - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 14:56, 11 בינואר 2016

  אלמנה + 2 קטינים בני תשע ושבע, הכרתי בחור לפני מספר חודשים גרוש ללא ילדים. ברצוננו להביא ילד משותף אך מה יקרה עם הקצבה שלי בביטוח לאומי? הוא לא אמור לממן את שני ילדיי הקטנים ואנחנו גם לא גרים יחד אשמח לדעת מה הדין לגבי זה? ומה קורה במידה ואנחנו כן עוברים לגור יחד בעקבות לידת ילד משותף? האם אני מאבדת את כל זכויותיי כאלמנה?

  השב
 • 16:57, 11 בינואר 2016

  ככלל, אלמנות ואלמנים שהיו זכאים לקצבת שאירים ונישאו מחדש, אינם זכאים יותר לקצבה. לכלל זה יש מספר חריגים על בסיס גיל, הכנסה ועוד. כאשר נישאים, מקבלים 2 מענקים. הראשון, לאחר הנישואים בגובה קצבת השאירים כפול 18, והשני,
  בתום שנתיים מיום הנישואים כפול 18.

  תגובה
 • 06:49, 12 בינואר 2016

  ומה לגבי זה שלא נישאים וידועים בציבור זה אותו הדבר?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.