• 12 בינואר 2016

ביטוח לאומי לא מאשר תביעה על פציעת עבודה / מחלת מקצוע

בפברואר 2015 הפסקתי לעבוד בשל דלקת חריפה שהתפתחה בגיד המכופף של האצבע האמצעית בכף רגלי , הפציעה היא למעשה חדירת נוזל למעטפת הגיד , שנבעה מזעזועים חוזרים ונשנים שנגרמו עקב עליית וירידת מדרגות וכן הליכה ממושכת . עבודתי הייתה כרוכה בהליכה מרובה ועליית מדרגות במשך 9-10 שעות ביום לפחות ( חלוקת עלונים ) . מאז הפציעה אני כמעט ולא עובד , שום טיפול ושום אביזר רפואי לא עזר לי .תביעה שהגשתי לביטוח לאומי נדחתה .גם בתור תאונת עבודה , וגם בתור מחלת מקצוע . למרות שהגשתי את המסמכים הדרושים , שזה ביקורים אצל אורטופד , צילומים רגילים , וצילומי אולטרה סאונד וגם המלצה של רופא תעסוקתי שעליי לחדול מלעסוק בעבודות שכרוכות בהליכה ועמידה ממושכת , וכן הרמת משאות מעל 7 קילו .ביטוח לאומי טען שאין קשר סיבתי בין הפציעה שלי לבין תנאי עבודתי , וכן שהפציעה שלי התפתחה עקב מצב תחלואתי רגיל שאינו קשר בתנאי העבודה . הביטוח הלאומי בא לרמוז שאני עסקתי בפעילויות ספורט נוספות , לאחר שעבדתי בהליכה במשך 9-10 בעבודה , או שאולי ישיבה על הכורסא גם גורמת לזעזועים. יש לציין גם את העובדה שזמן ההעסקה שלי במקום העבודה היה בסך הכל 7 חודשים , אך היה מאוד אינטנסיבי וממוקד , ולעיתים אף עבדתי 12 שעות ומעלה בימי לחץ. אני מאוד מתוסכל . אני מאמין שביטוח לאומי לא מאשר לי את התביעה מכיוון שי לי כבר 19 אחוזי נכות לצמיתה בגין תאונת עבודה בעבר , ומפחד שיצטרך לאשר לי נכות נוספת ובכך לשלם לי קיצבה חודשית קבועה . לא מציעים לי שיקום , ופשוט מפנים לי עורף. אשמח לעזרה

12 בינואר 2016
  • 17 בינואר 2016

פציעת עבודה / מחלת מקצוע

מה השאלה? צריך לבחון במקרה כזה את האבחנות הרפואיות ולרדת לשורש העניין. אכן זמן העסקתך היה קצר יחסית ע"מ לקבוע שמדובר במיקרוטראומה.

17 בינואר 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?