חוב ביטוח לאומי יקוזז מדמי חופשת לידה? - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • שירן

נשלח ע"ישירן 21:34, 28 בפברואר 2016

שלום רציתי להתייעץ ילדתי ב2014 וביטוח לאומי עשו טעות ושילמו לי 20,000 שח יותר היות ולא אני ולא בן זוגי ידענו בכלל מה הסכום שצפוי להכנס לא היה לנו מושג ששולם יותר בטעות וזרקנו את כל הכסף לתוך ההלוואה שלנו לאחר כמה חודשים קיבלנו מכתב שנעשה טעות ועלינו להחזיר את הכסף כמובן שלא היה לנו מאיפה ואמרו לנו שפשוט יקזזו את ה140 שח כל חודש מקצבת הילד ולא נקבל אותם כעת אני צפויה ללדת במאי האם יקזזו את סכום החוב הנותר מתשלום דמי חופשת הלידה שלי או שלא מערבבים שמחה עם ״שמחה״ ?! ואם הם ירצו לקזז יש לי כיצד להלחם בזה???

השב
  • 15:15, 6 במרץ 2016

דמי לידה הם גימלה מחליפת שכר וע"כ יהיו מוגנים עד סכום מסוים. מכל מקום, ביטוח לאומי רשאי לקזז סכומים שונים על מנת להשיב גמלה ששולמה ביתר.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.