לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
רותי

שמירת הריון

שלום רב אני בשבוע ה27 להריון סובלת מורידים מאוד קשים ברגלים המלוים בכאבים נפיחות רגליים כחולות ,ואינני מסוגלת לעבוד ואפילו לעמוד,רופאת הנשים שלי המליצה לי על 30 ימי מחלה ולאחר מכן להגיש בקשה לשמירת הריון לביטוח חאומי,במקביל רופאת המשפחה הפנתה אותי חרופא תעסוקתי ,אני נמצאת בהית 3 שבועות על חשבון ימי המחלה שלי ,הותק שלי בעבודה הוא 10 חודשים וימי המחלה עומדים להסתיים ביקרתי אצל רופא כלי דם לפני חודש ואני במעקב רצלו ,הוא אמר שבעתיד ימליץ על הורדת שעות העבודה, הרופא התעסוקתי המליץ לי על קיצו המשרה ל50% ואמר כי ביטוח לאומי לא יאשר שמירת הריון בגין ורידים,רציתי לדעת: 1 האם ביטוח לאומי מאשר שמירה חלקית ז"א האם ישלמו לי על הורדת השעות שאני נאלצת לקצר 2 האם ביטוח לאומי לא משלם שמירת הריון לאישה שלא ישבה בבית לפחות 30 ימים 3 האם המלצת רופאת נשים מספיקה בכדי שביטוח לאומי יאשר לי שמירה 4 אם אני ימשיך את חופשת המחלה על חשבוני ללא תשלום כיכול ,האם יחשבו לי את חופשת הלידה לפי החודש הזה גם 5 האם אני יכולה לממש ימי חופשה בזמן השהות בבית סליחה על המלל הרב ותודה על היענות

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

לא ניתן לקבל גמלה עבור קיצוץ באחוזי משרה. המלצת רופא הנשים מספיקה, אך לרופא המוסד הרשות לחלוק עליה. בד"כ מאשרים למניעת סכנה לאם ו/או לעובר. בתקופת הזכאות לדמי לידה, מביאים בחשבון את ימי המחלה ואף החודשיים הראשונים של תקופת החל"ת שהמעסיק צריך לשלם עבורם דמי ביטוח לאומי.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי