התפטרות מהעובדה למען גידול ילד, ודמי אבטלה. - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • שחר כהן

  נשלח ע"ישחר כהן 15:14, 21 במרץ 2016

  כרגע אשתי החליטה שהיא רוצה להשאר עם הילדה עד גיל שנה וילדה בת 4 חודשים. היא לא הודיעה לעבודתה עדיין על ההתפטרות. רציתי להתייעץ מתי כדאי לה להתפטר כדי שתוכל לממש את הדמי אבטלה שמגיעים לה מבלי בעיות ? האם תקופת אכשרה לדמי אבטלה מגיעים היא כל עוד משולמים דמי ביטוח לאומי ? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  רונן אבניאל - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

  09:19, 22 במרץ 2016

  שלום, לעניין פיצויי פיטורין, עד גיל 9 חודשים, ניתן להתפטר ולהיות זכאי לפיצוי. לעניין אבטלה, העניין מורכב יותר. ביטוח לאומי סובר שאין זכאות במקרה של התפטרות לצורך טיפול בילד, אך יש פסיקה הקובעת זכאות, אך במקרים מיוחדים, כגון שעות עבודה ארוכות ורצון לצמצם את שעות העבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.