שמירת הריון והמלצה על הפסקת עבודה מרופא תעסוקתי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • רותי

  נשלח ע"ירותי 16:48, 29 במרץ 2016

  שלום רב אני נמצאת בשמירת הריון מזה 30 ימים לפי המלצת רופאת הנשים לאחר שהרופאה מילאה לי את טופס בל 331 לביטוח לאומי ברצוני להגיש את התביעה ,כמוכן רופא כלי גם נתן לי המלצה על הפסקת עבודה בשל בעיית ורידים קשים ברגליים,עם המלצה זו הופנתי לרופא תעסוקתי שרשם באבחנה כי איני מסוגלת לחזור לעבודה ובהמלצה להנפיק לי חופ מחלה עד הלידה,האם הדבר מהווה בעיה מבחינת ביטוח לאומי ?האם לצרף את המכתב של הרופא התעסוקתי? והאם הדבר אינו נוגד את זכויותי מאחר ואיני יכולה לעבוד בשל הבעיה הרפואית ,ועם סאת המליץ הרופא על חופשת מחלה שאמורה לבוא על חשבוני ולא על שמירה מה עלי לעשות?? תודה על מענה והמשך יום טוב

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  רונן אבניאל - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

  11:21, 30 במרץ 2016

  רותי שלום, ימי המחלה שאושרו לך על ידי הרופא התעסוקתי רק מחזקים את תביעתך לשמירת היריון. הנוסח שבו השתמש הרופא התעסוקתי הינו כללי ואינו קובע על פי איזו תביעה עלייך לממש את ימי המחלה. לצורך העניין, את יכולה להגיש את המסמך לביטוח לאומי כמות שהוא.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.