ניכוי ביטוח לאומי וביטוח בריאות מפנסית נכות של חברת ביטוח. - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • איציק גולד

  נשלח ע"יאיציק גולד 18:08, 4 באפריל 2016

  אני בעל אי כושר לעבודה לצמיתות 100% מהמוסד לביטוח לאומי. החל מ 1.6.2014 (כשאת הקצבת נכות התחלתי לקבל ב 30.8.14 לאחר 90 יום) במקביל בשלב השני הגשתי תביעה לחברת הביטוח בפוליסת אי כושר לעבודה שהיתה לי (75% מהשכר) ואישרו את התביעה, וקיבלתי מהם גם רטרואקטיבי עבור כמעט שנתיים. אולם להפתעתי הרבה הם ניכו לי מהתשלום סכום עתק של ביטוח לאומי ודמי בריאות. למיטב ידעתי והבנתי אני פטור מתשלום ביטוח לאומי ודמי בריאות מפנסית הנכות.עקב זה שאני מקבל קצבת נכות מלאה מהמוסד לביטוח לאומי. אודה לכם אם תשיבו לי. ומה עלי לעשות בנדון.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  רונן אבניאל - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

  09:42, 10 באפריל 2016

  איציק שלום, אכן אתה זכאי לפטור מתשלום עבור דמי ביטוח לאומי וביטוח בריאות.

  תגובה
 • 07:36, 14 באפריל 2016

  ראשית על פי הנחיות ביטוח לאומי המבוטח צריך לדאוג לתיאומי מס ולהביא טופס 618 לחלחברת הביטוח. מה קורה כאשר התשלום על אובדן כושר עבודה מחברת הביטוח מהוון ומשולם מראש עד גיל 65 כאשר המבוטח מגיע לגיל פרישה 3 שנים קודם לכן? בביטוח לאומי סרבו לתת לי פטור על התקופה שבין הגעה לגיל פרישה לתום ביטוח אובדן כושר עבודה למרות שלנפי מיטב ידיעתי לנכה תפקודית מעל 75% מגיע פטור כזה עבור חברת ביטוח גם לאחר הגיעו לגיל פרישה אך עליו להציג את הפטור בפני חברת הביטוח. חברות הביטוח לא מידעות את המבוטחים שעליהם להביא פטור ובביטוח לאומי גם מציבים מכשולים. הגעתי עם זה למנהלת מחלקה שטענה שאצלם רשום שאני זכאית לקיצבת נכות עד גיל 62 ולגבי התקופה שלאחר מכן לא ניתן לתת פטור למרות שמצויין אצלם שהנכות לצמיתות. שלחו אותי למחלקת נכות כללית לברר מה פשר הרישום.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.