ניקוי 18%בקצבת ניידות בשל חוסר בביטוח מקיף - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • שמוליק

נשלח ע"ישמוליק 14:38, 8 באפריל 2016

שלום ,אושר לי קצבת ניידות בביטוח לאומי ,אך בגלל שיש ברשותי רכב ליסינג של חברה גדולה (הרץ) והיא עושה רק ביטוח חובה לרכביה הודיעו לי מביטוח לאומי שיקוזז לי 18% מהקצבה שמגיע לי ,ובמידה והייתי מקבל רכב ליסינג מחברה קטנה יש סיכוי שהרכב היה מבוטח בביטוח מקיף . בבדיקה מול הרץ הובהר לי שיש להם סוג של ביטוח גדול לכל צי הרכב הענק שלהם ולא ביטוח פרטני . לדעתי יש כאן הפליה מגדרית שבל"ל לא נוהג בהגינות ,וכיצד עלי לשכנעם ? בנוסף לאחר שקראתי את הסכם הניידות ,סעיף ביטוח מקיף (סעיף 3(ב)). חובה זו נתונה רק למי שמבקש הלוואה עומדת ולא במקרה של רכב רגיל ללא כל אביזרים

השב
  • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

רונן אבניאל - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

14:41, 11 באפריל 2016

גמלת הניידות נועדה לכסות את הוצאת המוגבל בניידות לאחזקת רכב ומכוון שכך, כאשר אין הוצאה עבור ביטוח מקיף, סכום הגמלה מופחת בהתאם. הסעיף אותו ציינת קובע את כי המוסד לביטוח לאומי יכול לדרוש את ביטוחו של הרכב ואינו מדבר על גובה הקצבה.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.