הפרשי שמירת הריון. האם זכאית כאשר הגיעה לסכום הבסיסי (התקרה)? - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 14:27, 11 ביוני 2016

  שלום רב, בבקשה שהגשתי לתביעת שמירת הריון עבור אשתי היא קבלה את הסכום הבסיסי (הגבוה ביותר) שבקשתי מביטוח לאומי לקבל הפרשי שמירת הריון מבונוסים ודמי הבראה (11 חודשים מיום השמירה) נאמר לי שמאחר והיא הגיע לסכום התקרה היא לא זכאית לקבל הפרשים אלו. האם נכון הדבר? באתר ביטוח לאומי זה לא צויין

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  רונן אבניאל - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

  14:12, 13 ביוני 2016

  הסכום המקסימלי ליום הוא 291.9 ש"ח. שים לב כי החישוב נעשה על פי הנמוך מבין שתי האפשרויות 1. הסכום הבסיסי לחישוב קצבאות (לחודש) מחולק ב-30 = 291.90 ש"ח (החל ב- 01.01.2014) ליום. 2. שכרה של האישה (החייב בדמי ביטוח) ברבע השנה שקדם להפסקת העבודה עקב שמירת ההיריון, מחולק ב-90.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.