לימודי תיכון בחו"ל לא מאפשרים לקבל פטור מביטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • נדב

  נשלח ע"ינדב 23:48, 8 ביולי 2016

  בני למד בביה"ס תיכון בחו"ל וסיים בו כיתה י"א וכיתה י"ב. לאור העובדה, שהינו יליד ינואר ביטוח הלאומי דורש ממנו תשלום ביטוח לאומי בגין חודשים שעדיין היה תלמיד תיכון, קרי בגין תקופה 02/2015 ועד התקופה 06/2015 כולל וזאת בטיעון שלימודי תיכון בחו"ל לא מוכרים ע"י ביטוח הלאומי. (תקנה 11ג' לא חלה על הלומדים בחו"ל). מעיון בתקנה לא כך הדבר בעליל - אין זכר בנושא. בהמשך ביקשו מבני לפנות למשרד בחינוך לאשרר את לימודיו בחו"ל וכאשר בני העביר לביטוח הלאומי את האישור הם עדיין ממשיכים לדרוש את התשלום וזאת בטיעון חדש שמשרד החינוך לא דיווח להם שבני הוכר כתלמיד ושביה"ס בו למד מוכר ע"י משרד החינוך.(המסמך שמשרד החינוך הפיץ הינו אישור על כך שבני למד וסיים 12 שנות לימוד בשנים הללו) חשוב לציין שבני חזר ארצה לשם גיוסו לצה"ל ובשלב זה לא גוייס לאור מחלתו האוטואמונית שחלה בעבר. צה"ל מוכן לגייסו ליחידה קרבית רק לאחר תקופת רמיסייה של 3 שנים לאור כך, בני לומד היום באוניברסיטה ומשלם תשלומי ביטוח הלאומי כדין. עם סיום לימודיו יפעל לשינוי הפרופיל ובלי נדר יתקבל ליחידה קרבית בה הוא רוצה לשרת.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  רונן אבניאל - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

  15:05, 12 ביולי 2016

  מה השאלה?

  תגובה
 • 15:17, 12 ביולי 2016

  לימודי תיכון בחו"ל לא מוכרים ע"י ביטוח לאומי למתן פטור מתשלום דמי ביטוח לתלמיד. בני יליד ינואר על כן ביטוח לאומי מבקש תשלום עבור 5 חודשים והגדירה מעמד בני כלא עובד. השאלה האם זה חוקי?
  ציינתי שמשרד החינוך נתן הכרה 12 שנות לימוש ויש תעודות של כל שנת לימוד.
  מעיון בתקנה 11ג' אני בטוח שהחוק איתי. להן התקנה
  פטור מתשלום דמי ביטוח לתלמיד תק' (מס' 2) תשע"א-2011
  11ג. מבוטח לפי פרק י"א לחוק, שהוא תלמיד כיתה י' עד י"ב במוסד חינוכי על-יסודי, והכנסתו לא עלתה על ההכנסה המזערית האמורה בפרט 3 בלוח י"א לחוק וטרם מלאו לו 19 שנים, יהיה פטור מתשלום דמי ביטוח בעד התקופה שבה הוא לומד.

  תגובה
 • 09:53, 26 ביולי 2016

  מר רונן אבניאל ממתין למענה שלך
  בברכה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.