זכויות בנכס למקבל קצבת הבטחת הכנסה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • בת

  נשלח ע"יבת 15:00, 25 ביולי 2016

  שלום רב, אמי היא פנסיונרית שמקבלת הבטחת הכנסה (אין הכסה נוספת מלבד זה). אני מתוגוררת בחו״ל ומממנת עבור אמי תשלומי שכירות חודשיים על הדירה בה היא מתגוררת. יש לי דירה בארץ אותה אני משכירה והעזרה שלי בשכר הדירה שלה ממומנת ע״י ההכנסה מהשכרת הנכס הזה. אין לאמי דירה בבעלותה. אני שוקלת להעביר אליה חלק בדירה שלי במתנה על מנת שתקבל את החלק היחסי בדמי השכירות (זה יפחית את המס שאני משלמת בחו״ל על ההכנסה הזו). האם העובדה שהיא תחזיק בזכויות בנכס שלי יכולה לפגוע בתשלום הבטחת ההכנסה שהיא מקבלת? האם יש תקרה לשווי הזכויות שהיא יכולה לקבל בנכס מבלי להיפגע? תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  רונן אבניאל - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

  12:47, 27 ביולי 2016

  בהחלט עלול לפגוע בזכאות אם מדובר בנכס להשקעה. סכום ההכנסה מנכס פיננסי יחושב על פי שיעור הריבית במשק, המצב המשפחתי, מספר הילדים וגיל מבקש הקצבה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.