השפעת הכנסה שלא מעבודה על גובה וזכאות לקצבת נכות כללית + השפעת הכנסה שלא מעבודה על מיסוי דמי ביטוח לאומי למקבל קצבת נכות כללית. - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • נ

  נשלח ע"ינ 10:05, 27 ביולי 2016

  שלום, אודה לך מאוד למענה על שאלותיי: 1) בתביעה לנכות כללית למוסד לביטוח לאומי- האם הכנסה שלא מעבודה (לא שכיר ולא עצמאי) משפיעה באיזשהו אופן על קביעת אחוזי דרגת אי כושר העבודה ואחוזי הנכות הרפואית? האם הכנסה שלא מעבודה בכלל רלוונטית לעניין תביעה לנכות כללית או משפיעה עליה באיזשהו אופן? 2) במידה ונכה הוכר כנכה כללי ומקבל קצבת נכות כללית בסך 1,733 ש״ח, עם 74% אי כושר עבודה יציבה ו-69% נכות רפואית יציבה לצמיתות - האם זה שהוא מקבל במהלך הזמן הזה הכנסה שלא מעבודה (לא שכיר ולא עצמאי זה נקרא הכנסה שלא מעבודה לפי מיטב הבנתי) משפיע באיזשהו אופן על הקצבה שלו? או שעל פי חוק לרון רק הכנסה מעבודה כשכיר או עצמאי יש בהם כדי להשפיע על גובה הקצבה? 3) בנוסף, במידה והוא נכה בעל 74% אי כושר עבודה, האם במהלך כל אותו הזמן שהוא מקבל קצבת נכות כללית, הוא בעצם פטור מתשלום דמי ביטוח על ההכנסה שלא מעבודה? אודה מאוד לתשובה שמקיפה את השנים 2012-2016. מאוד אודה למענה, תודה רבה והמשך שבוע נעים.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  רונן אבניאל - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

  14:03, 27 ביולי 2016

  הכנסה שלא מעבודה אינה משפיעה על אחוזי הנכות ואי הכושר, אך כן יכולה להשפיע, על גובה הקצבה מעבר לקצבת הנכות הבסיסית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.