תשלום לביטוח לאומי בחופשת לידה ללא תשלום - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • ויקי

  נשלח ע"יויקי 12:34, 21 בספטמבר 2016

  שלום! בתום 26 שבועות של חופשת לידה אני מתפטרת. שמתי לב שכאשר ניכנסתי לחופשת לידה ללא תשלום, התחילו להוריד לי תשלום לביטוח לאומי - סכום לא קטן לחודש - 317 ש"ח כשאתפטר בתום 26 שבועות, בתור עכרת בית, לא אשלם לביטוח לאומי חודשית (כי בעלי עובד) . האם יגיע לי החזר מביטוח לאומי עבור 12 שבועות של חל"ת כי למעשה "הפסקתי לעבוד" בתום 14 שבועות של חל"ד? נשמע לי לא הגיוני לשלם עבור 12 שבועות וכשאתפטר - לא לשלם בכלל... תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  רונן אבניאל - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

  13:55, 21 בספטמבר 2016

  התקופה בה את נמצאת נקראת "חופשה ללא תשלום" (חל"ת) וזאת רק אם רצונך בכך (יש יתרונות להגדרה זו). עבור החודשיים הראשונים מתום תשלום דמי הלידה חלה חובת תשלום דמי הביטוח לביטוח לאומי על המעסיק. המעסיק יוכל לקזז את סכום דמי הביטוח מהתשלומים שעליו להעביר לעובדת. עבור התקופה שלאחר החודשיים הראשונים, תחול חובת התשלום על העובדת. אם אינך מעוניינת בתקופת החל"ת, פני אל ביטוח לאומי והודיעי לו על התפטרותך בצירוף אסמכתאות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.