האם בעלות חלקית על דירה שניה שוללת זכויות כלשהן - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • מירב

  נשלח ע"ימירב 12:37, 26 בספטמבר 2016

  שלום רב, אנחנו מספר אחים שירשנו דירה מאימי ז"ל לפני כעשור. אחותי הנכה גרה כעת בדירה ורוצה לעבור. אנחנו מתכוונים למכור את הדירה הנוכחית ולקנות עבורה דירה חדשה/אחרת שתשרת אותה כל זמן שתצטרך. לכולנו, מלבד אחותי שגרה בדירה יש כבר דירה. שאלותיי: 1. במידה ונרשום את הדירה על שם אחותי בלבד עם הוספת הערת אזהרה על שם כולנו, האם ייפגעו זכויות כלשהן שהיא מקבלת או זכאית לקבל מביטוח לאומי? 2. אם בעתיד הרחוק היא הופכת לסיעודית חלילה, האם המדינה או ביטוח לאומי יכולים "להלאים" את הדירה בעבור הטיפול הסיעודי למרות שקיימת הערת אזהרה על שם כולנו? 3. במידה ונרשום את הדירה החדשה על שם כולנו נצטרך לשלם מס רכישה (כל אחד לפי חלקו) ונהיה בעלים (חלקי) של דירה שניה. מ המשמעויות מבחינת ביטוח לאומי? שאלתי היא האם זכויות של מי מאיתנו, עכשוויות ועתידיות (מזדקנים, חולים/נכים חלילה וכד'), יכולות להיפגע בגלל הבעלות החלקית הזאת על דירה שניה? תודה מראש, מירב

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  רונן אבניאל - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

  11:14, 27 בספטמבר 2016

  אשיב בקצרה: מבחינת קצבאות נכות, אין זה משנה. במקרה של אשפוז סיעודי לפי "קוד אשפוז", ייבדק חלקה בדירה ובכל מקרה כאחיה, לא תדרשו להשתתף בהוצאות האשפוז הסיעודי. על מנת למנוע תקלות בחישוב חלקה של האחות בדירה, כדאי לרשום את כל השותפים בדירה ולא באמצעות הערת אזהרה (כדאי להתייעץ עם מומחה נדל"ן).

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.