לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
בתאל רוטנברג

חוסר הנמקה בחוות דעת רופא ביטוח לאומי במענק דמי לידה

שלום רב! שמי ב', מורה מאזור המרכז, נשואה +1. לפני כחצי שנה, ההריון שלי נכנס לתהליך שנקרא 'שמירת הריון', בהוראת רופאים, שעקרו- על מנת שהעובר שלך יחיה- עלייך לחדול מכל פעילות, בין בעבודה ובין בבית עצמו. מאז אני "מבלה" במיטה רוב היום, סובלת מכאבים שבאים והולכים, ומנסה בכל כוחי לעבור את קיר האטימות המוכר של 'המוסד לביטוח לאומי'. אני משתפת אתכם בסיפור שלי, מכיוון שהוא אבסורדי מדי, ברמה שנציגי הביטוח לאומי עצמם הודו שמדובר בפרשה קיצונית, ומכיוון שניסיתי בכל דרך אפשרית ונעימה לפתור את הדברים. פניתי לגורמים רבים- ואף אחד מהם לא הצליח לתקשר ולהגיע לאיזשהו הסבר מניח את הדעת עם 'המוסד לביטוח לאומי'. מעבר לשערורייה, יש לסיפור השלכות ישירות לחיים שלנו, למקום העבודה שלי, לבית, לשגרה שנפגעה וכו' כפי שאפרט. לצערי, דומה כי רק באמצעות קשרים או כוח אפשר לקבל את הזכויות הבסיסיות המגיעות לאדם. לא אשת קשרים או כוח אני, ואני פונה אליכם- מי מכם שמכיר אנשים, שמכיר דרכים או שיוכל לסייע לי בסיפור הזה, תבוא עליו הברכה, אהיה אסירת תודה. שנה טובה לכולם, ותודה על הזמן ותשומת הלב. להלן עיקרי הפרטים: בתאריך ה1.5.2016, המליצה רופאת הנשים שלי, ד"ר בריגיטה וויינטראוב, על מנוחה בבית לצורך שמירת הריון. החלטת הרופאה באה בעקבות דימום אשר החל בתחילת ההריון, והתגבר בימים בהם עבדתי. בבדיקה שערכה ד"ר ווינטראוב וכן בבדיקה שנערכה במיון ביה"ח "בלינסון" אליו הגעתי באותו שבוע נאמר לי כי הדימום נובע מ"המטומה" ברחם ועליי לנוח על מנת לאפשר להמטומה להספג. בביקור חירום נוסף במיון ביה"ח "בלינסון" (עקב דימום מאסיבי) נאמר לי ע"י רופא המיון כי עליי לנוח ולפנות למרפאת הריון בסיכון גבוה מאחר שלטענתו אני נמצאת במצב הנקרא "הפלה מאיימת" וכי עליי לחכות ולשמור על העובר. כיום, לאחר כחצי שנה, הדימום פחת, אך עדיין קיים וכן החלו צירים מוקדמים- בשל החשש מכל זאת ומלידה מוקדמת המליצה רופאת הנשים באופן חד משמעי כי עליי להמשיך בשמירת ההריון. בתאריך ה15.6.2016 הגשתי בקשה לגמלה לשמירת הריון למוסד לביטוח לאומי (בל 330). לבקשה זו צורף תיק מעקב ההריון וכן המלצה לשמירת הריון ע"י ד"ר ויינטראוב (בל 331). בתאריך ה1.8.2016 קיבלתי מכתב מהמוסד לביטוח לאומי ובו נאמר שבקשתי לגימלה לשמירת הריון אושרה, והודעה על דרכי התשלום תגיע בהמשך. יומיים לאחר מכן, בתאריך ה3.8.2016 קיבלתי מכתב חדש מהמוסד לביטוח לאומי ובו נכתבה החלטה אחרת- במכתב זה נטען כי תביעתי לגמלה אושרה רק עבור התאריכים – 1.5.2016 ועד תאריך 15.6.2016, אך מתאריך 16.6.2016 ועד הלידה (תל"מ- 10.12.2016) לא אושרה תביעתי על אף המלצתה הברורה של הרופאה המטפלת, ללא כל נימוק מצד רופא המוסד לביטוח לאומי. בפועל, לא חל שום שינוי במצבי הרפואי ביום שלאחר ה15.6.2016, כך שהחלטת רופא המוסד איננה ברורה לי. (כמו כן, גם את התשלום על ימי השמירה שכן אושרו לי לא קיבלתי במלואו מאחר שנטען במכתב כ

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

השאלה ארוכה מידי, בבקשה לקצר

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי