לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אירית

בט"ל מסרבים לשלם דמי לידה לעצמאית

שלום, בשנה שעברה ילדתי את בני. במהלך התקופה שקדמה ללידה הועסקתי כשכירה ומוקדם יותר באותה השנה פתחתי תיק כעצמאית עוסק מורשה והעברנו את הנה"ח של בעלי (עוסק מורשה גם כן) על שמי. בעבר הרחוק יותר הייתי כבר עצמאית, אך הקפאתי את התיק וחזרתי להיות שכירה. כידוע, שני בני הזוג רשומים יחד ברשויות המס ומגישים דו"ח שנתי אחוד. עת חזרתי להיות עצמאית- לא דיותי במיוחד לבט"ל שכן כל המידע היה זמין להם דרך מע"מ ומס הכנסה ועתיד היה להופיע לדו"ח השנתי של אותה שנה בכל מקרה. בתום השנה, אכן הוגש הדו"ח השנתי ונתבקשתי לשלם יתרת החוב ונקבעו לי מקדמות מעודכנות. לאחר הלידה- שולמו לי דמי הלידה עבור חלקי כשכירה אולם בט"ל סירב לשלם את חלקי בדמי הלידה כעצמאית בטענה ש"לא שולמו מקדמות בט"ל בתקופה שקדמה לכך". אני טענתי כי כל הסכום שולם מייד כשבט"ל קבע מקדמות מעוכנות לאחר הגשת הדוח השנתי וכי מדובר כתשלום שאני זכאית לו. בט"ל מסרבים ואני מתלבטת מה לעשות. פעלתי ביושרה מלאה לכל אורך התהליך ואני לא מ בינה מדוע מונעים ממני תשלום שאני זכאית לו ואשר אני משלמת מדי חודש עבור הזכות לקבלו. עזרה !! תודה

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

על פי המתואר בשאלתך, מדובר בבעיה קשה מאוד. לפי החוק, אינך זכאית. נסי דרך בית הדין לעבודה לתבוע את זכאותך וזאת בהנחה כי שלמת מקדמות מס הכנסה עוד קודם להיריון.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי