לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
חן

תביעה לקבלת קצבת זקנה

שלום רב, הגעתי לגיל פרישה ואני עדיין ממשיך לעבוד. 1. מהו גובה ההכנסה המקסימלי ברוטו ממנו ניתן לקבל קצבת זקנה חלקית? 2. הבנתי שאם תביעת הזקנה נדחית בגלל הכנסות או אם אני מוותר על קבלת קצבת זקנה חלקית בתנאי שהיא מגיעה לי, מגיע לי לקבל 5% מהקצבה עבור כל שנה שתשלום הקצבה נדחה. השאלה שלי היא : אם בשל ההכנסות שלי לא מגיע לי לקבל קצבה מלאה או חלקית האם אני עדיין חייב להגיש את התביעה לקצבת הזקנה לביטוח הלאומי כדי לקבל 5% תוספת או שאני אקבל אותם אוטומטית כשאהיה זכאי לקצבת הזקנה. כלומר האם קבלת 5% תוספת מותנה בהגשת תביעת זקנה בכל אחת מן השנים עד שאגיע לגיל 70 או שברגע שאגיע לגיל 70 ( או ברגע שאפסיק לעבוד) ואגיש תביעת קצבה לביטוח הלאומי, ביטוח לאומי ייתן לי אוטומטית 5% תוספת בגין כל שנה . תודה רבה

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

אם הכנסתך החודשית מעבודה (ברוטו) ​נמוכה מ- 5,514 ש"ח - את עשויה להיות זכאית לקצבת אזרח ותיק מלאה. אם הכנסתך החודשית מעבודה (ברוטו) גבוהה מ- 5,514 ש"ח אבל נמוכה מ- 9,085 ש"ח - את עשויה להיות זכאית לקצבת אזרח ותיק חלקית או לא להיות זכאי לקצבת אזרח ותיק. זה תלוי גם אם בן זוגך מעל גיל 50 או שהכנסתו נמוכה מ - 5,514. לעניין התוספת, ניתנת אוטומטית.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי