לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
לינה

חוסר בימי מחלה וזכויות תשלום

שלום, אני עובדת בחברה כבר כשנתיים, אין לי יתרה של חופש מחלה או חופש בכלל. החודש באמצע הלילה הובהלתי לבית החוחים ועברתי ניתוח דחוף . אושפזתי כמעט שבוע וקיבלץי חופש מחלה לעוד כשבועיים בבית . קיבלתי מיילים ושיחה מהעבודה בהם נאמר כי בגלל שאין לי יתרה של מחלה או חופש מה שהם יעשו הם לא ישלמו לי שכר החודש או יורידו לי רק להחודש הזה את אחוז המשרה בכדי שלא יפגעו זכויותיי או שיוציאו אותי לחופשה ללא תשלום לחודש אחד (בגלל שההעדרות שלי היא 3 שבועות ) השאלות שלי הן כאלו : באם יפטרו אותי - איך יחשבו לי את האבטלה באם יבחרו לשים אותי עד סוף החודש בחוםשה ללא תשלום ואיך יחשבו לי את האבטלה באם יורידו לי את אחזן המשרה ? עוד שאלה - האם יש דרך לפנות לקבל קצבה לחודש הזה מפני שניתוח החירום לא היה מתוך בחירה וגם ההחלמה לא ואני אמא חד הורית ל 2 ילדים (ללא מזונות כי הגרוש אינו תושב) ומצד שני אין לי יתקרה של חופש מחלה או חופש בעבודה וככה יוצא שלא אקבל משכורת כלל ואין לי איך להתקיים. אשמח לתשובות ו ידע באופן ברור.תודה.

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

נכות משולמת רק לאחר מצב של אי כושר הנמשך מעל 90 יום . לעניין אבטלה ניתן לבקש כי החישוב יתייחס לפי התקופה שקדמה למחלה.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי