לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
נתן

השלמת הכנסה לאלמנה

שלום. אבי נפטר לפני 5 חודשים בגיל יחסית לא מבוגר ,ועבד כמעט עד יום האחרון. אמא שלי בת 65 וקיבלה קצבת זקנה (מגיל 63) - 1200 ש"ח. כשאבא נפתר ,אמא התחילה לקבל קצבת שארים-800 ש"ח. סה"כ 2000 ש"ח ,בגלל שזה סכום מינורי,ובלתי אפשרי להתקיים ממנו -אמא ביקשה גם השלמת הכנסה. וכבר 5 חודשים בביטוח לאומי "מורחים" אותה ,מבקשים עוד אישור ועוד אישור. וכמובן בגלל זה היא גם לא מקבלת הנחה בארנונה ,בתרופות ,בחברת חשמל ועוד. לאמא שלי : 1.יש פיקדון 26000 ו-20000 בעו"ש, ולמרות שהסכום סה"כ יותר גדול מ-31900 הנדרש לפי קריטריונים של ביטוח לאומי ,אבל אנחנו חושבים "שהכסף הזה הוא לא בעיה" ,כי הוא יגמר מאוד מהר עם הגרושים של 2000 ש"ח שהיא מקבלת 2.אין לה שום הכנסות נוספות ,ואין לה רכב 3.לאחרונה ביקשו מאמא אישור על זכויות פנסיה של אבא , לאבא לא היו זכויות פנסיוניות ,אלא ביטוח מנהלים וקרן השתלמות. אבא לא השאיר צואה ,ובביטוח היה רשום "ליורשים לפי החוק". אני (אני בן יחיד) ואמא צריכים להוציא צו ירושה כדי לקבל את הכסף, וזה ייקח לפחות ,לפחות עוד חצי שנה ,ולפי הצו אמא תקבל חצי - שזה בערך 45000 - ולא בטוח שבביטוח לאומי יבינו שמהסכום הזה אמא תצטרך להתקיים עד סוף חייה ,עד 120 לה. + כרגע סוכן ביטוח יכול לתת אישור על הסכום המלא בלבד - 90000 ש"ח עד שייגמר כל הסיפור עם הצו (שזה כמו שכתבתי - לפחות עוד חצי שנה) . אנחנו מרגישים כמו במלכודת. מה לעשות ? 1. האם כדאי שאמא תסתלק מהחלק שלה (ואז לא יהיה בחשבון שלה 45000) או שלהפך זה יזיק וישללו ממנה השלמת הכנסה לתמיד ,בגלל שהיא הסתלקה ? 2. מה הצעדים הנכונים שלנו ,כדי שאמא תתחיל לקבל השלמת הכנסה בהקדם האפשרי ? ומה זה ההקדם האפשרי הזה – רק לאחר שייגמר לה 45000 שהיא תקבל לפי הצו ? אם זה ככה – זה ממש לא בצדק , כי אלמנה שמקבלת 1000 מפנסיה של בעלה – כן זכאית להשלמת הכנסה. 3.האם כדאי לנו לכתוב לביטוח לאומי מכתב ולרשום בו את כל האמת ? זה מאוד כואב לנו שחוץ מהאובדן ,אנו צריכים להתמודד עכשיו עם הביורוקרטיה והתעללות של ביטוח לאומי. שנה טובה ותודה רבה לתשובתכם.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי