לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דניה פדילה

קצבת נכות רטרואקטיבית

ב 2016 הגשתי תביעת נכות כללית בשל חדות ראיה ומיופיה גבוהה הגעתי למינוס של 20 ו 30 כמעט עוורון משהגשתי את תביעתי הנ"ל צירפתי בנוסף כליקוי משני גם כאבי גב למרות שציינתי שאני מאוד מוגבלת מבחינת הראיה ואין לי מי שיעזור לי , הם הזמינו אותי לוועדה רפואית בבית חולים לווינשטין שהינו כלכך רחוק ממקום המיגורים שלי ולאור נסיבות משפחתיות ולאור מצבי הלא טוב לא הייתי יכולה להגיע לוועדה ולא הוזמנתי לוועדה רפואית לצורך בדיקת העיניים למרות שהליקוי העיקרי שתבעתי בגינו הינו החדות ראיה הגבוהה והתיק נסגר מבלי שאוזמן ומבלי לקבוע אחוז נכות כלשהו למרות שידוע לי כי במקרה של ליקוי חד בראיה ניתן לקבוע אחוזים ללא נוכחות התובע ,, וכך התיק נסגר ב 2016 , ואני לאחר מכן עברתי שני ניתוחי קטרקט בעיניים ובאותה שנה אבי עבר שרשרת ניתוחים וב 2017 נפטר , כיום לאחר השתלת העדשות בעיניים אני סובלת מבעיה בשדה ראיה ומחוסר ריכוז ושוב לפני חודש תבעתי את הביטוח בגין המצב החדש וביקשתי לפתוח את התיק הישן מ 2016 , ,שאלתי היא האם ניתן לתבוע מהביטוח לאומי רטרואקטיבית מיום הגשת התביעה הראשונה דהיינו מ 2016 הרי בתקופה שלפני הניתוחים כמעט לא ראיתי בכלל ולא הייתי יכולה להמשיך בתביעתי או לערור לא היה לי מי שידאג לעניינים שלי אני בת יחידה אין לי אחיות ואין לי אמא ובעלי חולה ובתקופה ההיא הוא היה מרותק למיטה בשל פריצת דיסק חזקה נסיבות רבות מנעו ממני לערור על החלטת המלל לסגור את התיק ,המלל לא הזמין אותי לוועדה רפואית שתדון במצב העיניים וגם לא קבע לי אחוזים ללא נוכחות או בהסתמך על כול התיעוד הרפואי שצירפתי אז , המלל הזמין אותי לבית חולים לווינשטיין למרות שהסברתי בתביעתי כי אינני רואה ממטר אחד וכי אין לי מי שילווה אותי לבדיקות , מה ניתן לעשות סבלתי מאוד בתקופה שלפני הניתוח לפי מיטב ידיעתי במקרים של עיוורון או ליקוי ראיה גבוה ניתן לקבוע אחוזים בהיעדר התובע , אני עד היום סובלת כמובן נתקעתי גם בחובות ובהלוואות בשל אי התייחסותם למצבי , אודה מראש על תשובה מהירה

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

לצערי בשל הזמן הרב שחלף לא ניתן לעשות דבר.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי