לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
רותם

קצבת נכות כללית בל וקצבת נישואים בצהל

היי. יש כמה סוגיות. הנני סובלת ממאניה דיפרסיה מוכרת על ידי משרד הבריאות מאשפוזים מגיל 15. מוכרת על ידי ביטוח לאומי עם 50 אחוז נכות כללית ו100 אי כושר. קיבלתי מכתב בו כתוב שיורד לי חלק מהקצבה מכיוון שעבדתי כמה חודשים- אך לא עבדתי. מאז הוועדה הרפואית אני מקבלת קצבה חודשית זמנית שמסתיימת עוד חצי שנה. ברצוני לערער על אחוזי הנכות מכיוון שמצבי מחריף, בידיי מסמכי סיכום אשפוז ביקורים בדיקות וקבלה. לאחרונה עברתי תקיפה ויש חשד לפןסט טראומה, איך התהליך לקבלת קנאביס רפואי עובד? אני מעוניינת גם בתעודת נכה לרכב מכיוון שאינני ניידת ןארוסי לוקח אותי לבדיקות. האם יש מקום לערעור? בנוסף, ארוסי משרת בצהל בשירות סדיר. האם מגיעה לו קצבת תש? על סך כמה? הבנתי לאחר החתונה מגיעה לו קצבה מביטןח לאומי. האם זה סותר את קצבת התש מצהל? אני רוצה למצות את זכויותיי ולהגיש בקשה לסל שיקום,שיקום תעסוקתי יש לי המלצה מספיכיאטרים.בגיל צעיר אובחנתי כמחוננת וחמרות כל הקשיים הנפשיים סיימתי 12 שנות לימוד ותעודת בגרות טכנולוגית מלאה ואשמח לממש את הפוטנציאל שלי עם תמיכה. איך עושים את זה? פונים למשרד הבריאות? מתחברים לעוס? שוב ברצוני מיצוי זכויות, אשמע לשמוע על הזכויות שמגיעות לי ולבעלי לעתיד.

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

ניתן לפנות בתביעה לסל שיקום באמצעות המרפאה לבריאות הנפש בו את מטופלת וכן ניתן לפנות למחלקת הרווחה בעירך.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי