לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מישהי

זכאות לדמי אבטלה לאחר חופשת לידה שהוארכה

שלום רב,  ותק של 10 שנים בעבודה ילדתי בדצמבר האחרון וקבלתי דמי לידה.  במידה ואני לא מעוניינת להמשיך לעבוד בחברה: 1. האם למעסיק מותר לפטר אותי וכך אןכל לקבל דמי אבטלה מיידית? 2. במידה ואני מתפטרת, מה טווח הזמן המקסימלי שאוכל לגשת ללשכת התעסוקה כדי שאוכל להיות זכאית לדמי אבטלה? (הבנתי שצריך לפחות 12 משכורות-האם זה כולל את המשכורות של הדמי לידה? ואם כן, פשוט להוסיף 15 שבועות מיום הלידה ומשם לקחת חצי שנה כתאריך מקסימלי לזכאות דמי האבטלה?) 3. במידה ואתפטר אני מניחה שאקבל עוד תלוש אחד ל"סגירת חשבון" (במהלך החל"ד נשאר לי רכב והופרשו תנאים סוציאליים, כך שאני צריכה להחזיר להם כסף ומנגד הם ישלמו לי פדיון ימי חופשה וכו) - האם ביטוח לאומי יקחו בחשבון את התלוש הזה לחישוב דמי האבטלה? שכן תלוש זה אמור להיות יחסית נמוך... 4. האם בתלוש זה אהיה זכאית לדמי הבראה? ואם לא, באיזה דרך אוכל לקבל את דמי ההבראה? 5. אני רוצה לבקש מביטוח לאומי לקבל דמי אבטלה מיום ראשון בגלל מרחק (עובדת בתל אביב וגרה ברחובות), האם עצם העובדה שיהיה לי עוד תלוש אחד יכול לגרוע מבקשתי לקבל דמי אבטלה או לפגוע בי איכשהו? כלומר, בגלל התלוש הזה, הם לא יחשבו שכאילו חזרתי לעבוד לעוד חודש אחד ואז בקשתי לקבל אבטלה מהיום הראשון בגלל מרחק לא "תתפוס"? תודה וסליחה מראש על ריבוי השאלות.

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

יותר מידי מידע. ביטוח לאומי מחשיב כל חודש בו התקבל תלוש שכר ללא קשר למקור. למעסיק מותר לפטר אותך רק לאחר 60 יום מחזרתך מחופשת הלידה (הוא יכול לפטר ואת יכולה לא לתבוע אותו). היא נדרשה לעבוד שעות עבודה ארוכות, ללא אפשרות לקצר את שעות עבודתה (מותנה באישור מהמעסיק). תוכלי להתפטר ולהיחשב כמפוטרת לעניין הזכאות לדמי אבטלה במקרה בו נדרשת לעבוד במשרה מפוצלת, גם אם יום אחד בשבוע (מותנה באישור מהמעסיק). או אם את גרה במרחק 40 ק"מ או יותר ממקום העבודה, או שאת גרה במרחק קצר מ- 40 ק"מ, אבל משך הנסיעה או הסדרי התחבורה אינם מתאימים לשעות הפעילות המקובלות של מסגרות הטיפול לגיל הרך. וכו'

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי