לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
סיון מ

הפסקת קצבת נכות כללית

שלום רציתי לשאול שאלה כבר מיואשת מביטוח לאומי😥אני מתקיימת מנכות כללית 56 אחוז אי כושר 60 אחוז לצמיתות רפואי משנת 2015 . אז ככה בעלי עבד במפעל ביטחוני כ 9 שנים עבר תאונת עבודה של שאיפת כימיקלים פונה לקבלת טיפול רפאוי עם בעיות נשימה מעקב של רופא ריאות וכל בדיקת ריאות אפשרית הצביעו על אסטמה תעסוקתית בדרגת חומרה בינונית כיום שנה וחצי לא עובד כי רופא תעסוקתי פסל את מקצועו בנוסף קיבל פוסט טראומה מהתאונה מלווה בחרדות וסיוטים. תואנת עבודה אושרה אך רק 3 ימים ביטוח לאומי קבע החמרה זמנית במחלת אסתמה קיימת. מחלת מקצוע לא אושרה אז כביכול שנה וחצי לא מקבל משכורת אך אני מקבלת תוספת תלוים 713 שח תוספת בן זוג כבר שנה וחצי. לפני כחודשיים הוחלט להגיש תביעה לנכות בעקבות פוסט טראומה והוכר כנכה זמני 25 אחוז מחודש 8/18 ועד חודש 12/19 ופתאום אני מקבל הודעה החל מתאריך 8/18 אינך זכאי לקצבת נכות מכיוון שהינך מקבל כפל גמלה על פי חוק. וחייבו אותי על סך 62 אלף שקל תוכלו לעזור לי להבין עם יש קשר בין הדברים כי חוץ מתוספת תלוים אני לא מקבלת שום קצבה אחרת חוץ מהתוספת תלוים שגם ככה היא 713 שח אז איך שנה וחצי מסתכם ל62 אלף שח והאם יכולים לגעת לי בקצבת נכות ולא שלחו לי שום מכתב.

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

בהחלט יש קשר בין זכואתו של בן זוגך לקצבת נכות מעבודה זמנית וכן לאישור זכואתו לנכות כללית לביטול זכאותך לתוספת תלויים עבורו.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי