לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
שירית

נכות כללית ודמי אבטלה

שלום לפני מספר חודשים פוטרתי ומאז אני מקבלת דמי אבטלה. בשל מחלה שחזרה להיות פעילה אצלי אחרי שנים של רמיסיה אני מקבלת גם קצבת נכות כללית. בעבר בדקתי עם ב"ל אם ניתן לקבל את שתי הקצבאות הללו במקביל והתשובה היתה שכן, רק שאשים לב שהזכאות לדמי אבטלה מותנית במבחן התעסוקה של שירות התעסוקה, ובהחלטה של שירות התעסוקה שדורש העבודה אכן מסוגל לעבוד. אציין כי על חלק מתקופת האבטלה הבאתי אישורי מחלה. מהשבוע אני מאושפזת בבי"ח והצפי שהאשפוז ייארך מספר חודשים. אני תוהה מה נכון לעשות? להביא אישור מחלה על תקופת האשפוז בעייתי כי בתקופת האבטלה ניתן לשלם דמי אבטלה עבור 30 ימי מחלה לכל היותר, לעצור את החתמת האבטלה ולשוב לחתום כשאשוחרר מבית החולים? אם כן – מניחה שאישאל לפשר הפסקת ההחתמה וכשאשיב שהייתי מאושפזת ייתכן שיראו בי כלא כשירה לעבודה. אודה להכוונתכם שירה

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

תספקי אישורי מחלה עבור תקופת האשפוז. ניתן לקבל אבטלה ביחד עם נכות כללית, אך ההנסה מאבטלה מקוזזת שקל מול שקל אל מול הזכאות לתוספת תלויים, אם ישנה כזו.

שירית

תודה על המענה עו"ד אבניאל, אך השאלה אם אין בעיה עם העובדה, שכאמור, כבר הבאתי אישורי מחלה כמעט על 30 יום ולהבנתי זה המקסימום שניתן להביא בכל תקופת האבטלה. כמו כן, האם לא אירה לעצמי ברגל אם אביא אישור מחלה שיעורר את שאלת הכשירות לעבודה? תודה

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי