לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ברק הרצל

ניסיון להעביר נכה עם נכות יציבה לצמיתות משנת 1996

שלום רב! ברצוני לקבל בבקשה חוו"ד לא מחייבת. אני מנהל תביעה נגד ביטוח לאומי בעצמי. יש לי נכות רפואית 50% לצמיתות ואובדן כושר 60%יציבה הכל מ1996 ועד היום עבדתי 2 מקומות ביום ובלילה שבתות וחגים שנתיים וחצי עקב ערבות בנקאית על משכנתא שדרדרה אותי למצב כלכלי אנוש עד כדי חרפת רעב. בשנת 1996 נפלתי בעבודה ביום ובמהלך חופשת תאונת העבודה התגלתה מחלה לצמיתות שבסיכום הייתי כ-5 חודשים בחופשת תאונת עבודה משני המקומות -שאושרה ע"י בט"ל . הגשתי תביעה לנכות כללית 6 חודשים אחרי התאונה -על מגבלות שיש לי מלידה והמחלה ואובדן הכנסה. וועדה החלה לדון בענייני והבאתי להם כל המסמכים הרפואיים+תלושים עד שנתיים לפני תאונת העבודה בינתיים חזרתי לעבודה אחת בלבד והודעתי לביטוח לאומי מייד. הוועדה נתנה החלטה סופית כחודשיים אחרי שחזרתי לעבודה. הוועדה החליטה שאני "רשאי לעבוד עבודה מלאה בתנאים מיוחדים" התנאים הם מגבלותי הרפואיים שהם יציבים לצמיתות . בזמנו פקידת השיקום אמרה לי"אני מבינה שחזרת לעבודה?!" עניתי לה"כן". "טוב,אנחנו לא נפגע לך בעבודה-אתה תמשיך לעבוד ותקבל מאיתנו קיצבה חלקית(60%)" כשבאתי לצאת היא אמרה לי "לא הרבה עשו מה שאתה עשית"-זה היה ב1997 להזכירך אני רשאי "לעבוד עבודה מלאה בתנאים מיוחדים" שהם מגבלות פיזיות מלידה שאי אפשר לשנות ומחלה שהיא לצמיתות(עם אישור רפואי של רופא מומחה). עכשיו הם רוצים להכניס אותי לחוק לרון ואני מסרב הם טוענים שזה עקב אי צמצום בהכנסות(בשביל זה אני תובע אותם-נגד מסמכים שלהם אין להם סיכוי) אני בכלל לא לחוץ לדיון המשפטי ממש לא. פשוט לתרום נקודות נוספות לפורום ולשמוע חוו"ד מקצועית לא רק דעתי. חוק לרון נכנס ב2009 ואני נכה מ1996נכות יציבה 50% לצמיתות-אני בן למעלה מ 60-המצב לא משתנה ואין סיכוי שישתנה לטובה. השאלה שלי (ואני מדגיש אני יודע שהם לא יכולים -אין לי ספק-פשוט לתרום כדי לעזור לאחרים)-האם יכולים להעביר נכה בתנאים שלי לחוק לרון?.

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

שלום, שאלתך מורכבת מידי לפורום זה. תוכל ליצור עמי קשר וארחיב בפרטים חשובים נוספים. בכבוד רב, עו"ד רונן אבניאל, נייד 054-4331614

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי