שאלה על תקנות רכיבה על אופניים בכביש.... - פורום תעבורה

שאלה חדשה
    נשלח ע"יגיל 22:17, 10 במרץ 2012

אני רוכב אופניים ואני רוכב רוב הזמן על הכביש, השאלה שלי היא כזו: האם מותר לי לתפוס נתיב כשאני רוכב או שאני חייב להיצמד לימין...

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד דודי דויטש,מנהל הפורום

01:07, 11 במרץ 2012

גיל שלום
    בתקנה 128 לתקנות התעבורה נקבע כי על רוכב אופניים לרכוב בסמוך ככל הניתן לשפת הכביש הימנית.
    לאור הערתך כי אתה רוכב על הכביש 'רוב הסמן', אוסיף כי ע"פ סע' 129 חל איסור על רוכב אופניים לרכוב על המדרכה, או בחלק מהדרך המיועד להולכי רגל בלבד (מותר להסיע את האופניים על המדרכה, ללא רכיבה, אם הדבר אינו מפריע להולכי הרגל).
    זאת ועוד; במקום בו קיים שביל יעודי לרכיבה על אופניים – אין לרכוב בכל חלק אחר של הדרך, מלבד בשביל האופניים כאמור.
    ישנן הוראות ומגבלות נוספות לגבי רוכבי אופניים, כגון איסור רכיבה במנהרה.
    אם אתה רוכב מתמיד, כדאי לך להתעדכן.
    שבוע טוב.

תגובה
  • 12:14, 12 במרץ 2012

קודם כל תודה על התגובה...

ז"א אם אני חושב שלא ניתן לרכב במרחק מסויים משפת הכביש מפני שיש לדוגמה טור של מכוניות חונות ואני לא רוצה לרכב סמוך מדי למכוניות על מנת להימנע מפתיחת דלת אפשרית באחת מהמכוניות (ואז אני יכול להיתנגש בדלת ליפול על הכביש ולהידרס על ידי רכב שנוסע) אם בקטע זה של הכביש אני בוחר לרכוב בחלקו הימני של הנתיב אבל לא כל כך צמוד לשפת הכביש זה חוקי?

כמו שציינתי קודם ש"סמוך ככל הניתן" היא הגדרה כללית מדי, ואני שואל ככל הניתן לדעתו של מי ? האם לדעתי? כי אני יכול להחליט שניתן לרכב באמצע הנתיב...
    או שיש צורה אחרת להיסתכל על זה....
    אודה לך על ההתיחסות....

תגובה
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד דודי דויטש,מנהל הפורום

15:54, 12 במרץ 2012

גיל,
    סעיף התקנות שציינתי קודם, מחייב לרכוב 'קרוב ככל האפשר' לשפתו הימנית של הכביש, וכן דורש לנהוג בזהירות במיוחד בעקיפת רכב עומד או רכב הנע באותו כיוון.
    זהו החוק.
    כל השאר בגדר פרשנות, העשויה להתברר בבית המשפט, על פי נסיבותיו וראיותיו של כל מקרה ומקרה.
    מובן שעדיף להמנע מלהגיע לכדי כך.
    בהצלחה.

תגובה
  • 08:51, 13 במרץ 2012

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.