• 10 במרץ 2012

שאלה על תקנות רכיבה על אופניים בכביש....

אני רוכב אופניים ואני רוכב רוב הזמן על הכביש, השאלה שלי היא כזו: האם מותר לי לתפוס נתיב כשאני רוכב או שאני חייב להיצמד לימין...

10 במרץ 2012
  • מנהל הפורום עו"ד דודי דויטש 11 במרץ 2012

שאלה על תקנות רכיבה על אופניים בכביש....

גיל שלום
    בתקנה 128 לתקנות התעבורה נקבע כי על רוכב אופניים לרכוב בסמוך ככל הניתן לשפת הכביש הימנית.
    לאור הערתך כי אתה רוכב על הכביש 'רוב הסמן', אוסיף כי ע"פ סע' 129 חל איסור על רוכב אופניים לרכוב על המדרכה, או בחלק מהדרך המיועד להולכי רגל בלבד (מותר להסיע את האופניים על המדרכה, ללא רכיבה, אם הדבר אינו מפריע להולכי הרגל).
    זאת ועוד; במקום בו קיים שביל יעודי לרכיבה על אופניים – אין לרכוב בכל חלק אחר של הדרך, מלבד בשביל האופניים כאמור.
    ישנן הוראות ומגבלות נוספות לגבי רוכבי אופניים, כגון איסור רכיבה במנהרה.
    אם אתה רוכב מתמיד, כדאי לך להתעדכן.
    שבוע טוב.

11 במרץ 2012
    • 12 במרץ 2012

"סמוך ככל הניתן" זו הגדרה כללית מדי....

קודם כל תודה על התגובה...

ז"א אם אני חושב שלא ניתן לרכב במרחק מסויים משפת הכביש מפני שיש לדוגמה טור של מכוניות חונות ואני לא רוצה לרכב סמוך מדי למכוניות על מנת להימנע מפתיחת דלת אפשרית באחת מהמכוניות (ואז אני יכול להיתנגש בדלת ליפול על הכביש ולהידרס על ידי רכב שנוסע) אם בקטע זה של הכביש אני בוחר לרכוב בחלקו הימני של הנתיב אבל לא כל כך צמוד לשפת הכביש זה חוקי?

כמו שציינתי קודם ש"סמוך ככל הניתן" היא הגדרה כללית מדי, ואני שואל ככל הניתן לדעתו של מי ? האם לדעתי? כי אני יכול להחליט שניתן לרכב באמצע הנתיב...
      או שיש צורה אחרת להיסתכל על זה....
      אודה לך על ההתיחסות....

12 במרץ 2012
      • מנהל הפורום עו"ד דודי דויטש 12 במרץ 2012

"סמוך ככל הניתן" זו הגדרה כללית מדי....

גיל,
        סעיף התקנות שציינתי קודם, מחייב לרכוב 'קרוב ככל האפשר' לשפתו הימנית של הכביש, וכן דורש לנהוג בזהירות במיוחד בעקיפת רכב עומד או רכב הנע באותו כיוון.
        זהו החוק.
        כל השאר בגדר פרשנות, העשויה להתברר בבית המשפט, על פי נסיבותיו וראיותיו של כל מקרה ומקרה.
        מובן שעדיף להמנע מלהגיע לכדי כך.
        בהצלחה.

12 במרץ 2012
        • 13 במרץ 2012

תודה רבה דודי, עזרת מאוד....

13 במרץ 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?