מה מרחק בין מעבר חציה לחניה - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • אשר

  נשלח ע"יאשר 18:56, 11 במרץ 2012

  מה המרחק בין פס לבן לבין מעבר חציה שצריך להיות , חניתי את ריכבי על פס כחול לבן שהיה צמוד למעבר החציה כאשר זנב הרכב חנה בתוך מעבר החציה וקיבלתי דו"ח עבירה על סעיף 7א10 " העמדת/החנית את רכבך הנ"ל בתוך מעבר חציה או בתחום שנים עשר מטרים לפניו ,אין כמעט הפרדה בין מעבר החציה לבין פס כחול לבן האם הדוח חוקי ? בברכה אשר

  השב
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עו"ד דודי דויטש,מנהל הפורום

  00:46, 18 במרץ 2012

  אשר שלום,
  כתבת בעצמך כי 'זנב הרכב חנה בתוך מעבר החציה'. בדיוק על כך קיבלת את הדו"ח.
  שבוע טוב.

  תגובה
 • 10:43, 18 במרץ 2012

  תודה על תגובתך , שאלתי יותר בעיניין החוקי של סעיף האשמה , שאומר שצריך להיות מרחק בין מעבר חציה לבין קו כחול לבן 12 מטר ובמיקרה הנ"ל זה לא היה כך פס כחול לבן היה צמוד למעבר החציה ולכן כאשר חניתי רוב הרכב היה היה על הפס כחול לבן ורק כ - 20 ס"מ היו על מעבר החציה , במידה והעיריה היתה מסמנת את קו הכחול לבן במרחק של 12 מטר לא היה מצב שחלקו האחורי של הרכב היה חונה על מעבר החציה , שאלתי האם אין פה רשלנות מיצד העיריה או אשמה חלקית ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עו"ד דודי דויטש,מנהל הפורום

  11:50, 18 במרץ 2012

  אשר,
  ע"פ החוק, אין לחנות רכב בתחום מעבר החציה, וכן בתחום 12 מטר לפני מעבר החציה, וזאת כדי שלא להסתיר לנהג המתקרב את הולכי הרגל המתחילים לחצות. החוק מתייחס ל-12 מטרים לפני המעבר, לא אחריו.
  שבוע טוב.

  תגובה
 • 12:17, 1 במרץ 2017

  החנתי את הרכב 12 מטר ממעבר החציה.האף שלא הרכב בלט קצת קדימה על האדום לבן(הגלגל הקידמי )שאר הרכב חנה בסימון אפור שאפשר לחנות.הפקחושב נתן לי דוח חניה.האם זה מוצדק?או רק מחפשים לעשות כסף לקופת העיריה

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.