דוח על עבירה שלא בוצעה - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • אביב

נשלח ע"יאביב 23:17, 26 במרץ 2012

היום קיבלתי דוח ע"י שוטרת על עברה שלא בוצעה. השוטרת טענה שפניתי שמאלה 0מערבה) מכביש 40 לכביש 431 מהנתיב האמצעי בעוד שאני נסעתי בנתיב המיועד לפניה שמאלה. הייתי כל כך צמודה לשמאל שהצלחתי להבחין באוטובוס של חברת נתיבים שעמד בנתיב הנגדי לידי וראיתי בו את הנהג, שלבש כובע שחור עם מצחיה והיו לו וילונות בצבע קאמל. השוטרת עצרה אותי על כביש 40 כ- 200 מטר לאחר הירידה מהמחלף. לא ברור לי מהיכן היא הופיעה מה שאני בטוחה זה שהייתי בנתיב בנכון. אני נהגת מאד זהירה ומאד מקפידה על חוקי התנועה ומאד כועסת על נהגים שמנסים להסתנן. אני מאד בטוחה בצדקתי אבל חוששת שבית משפט תמיד הולך עם דעת השוטר. אין לי עברות קודמות מה המלצתך??

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד דודי דויטש,מנהל הפורום

23:46, 28 במרץ 2012

אביב שלום,
    אכן, בית המשפט נוטה ליחב אמינות לגרסת המשטרה ולאמץ אותה, אלא אם תוכלי להוכיח ההיפך, דבר שאינו קל, במיוחד בהיעדר ראיה קונקלוסיבית מצידך, כגון צילום או הקלטה של האירוע, או עדות, עדיף מטעם עד ניטראלי.
    מכאן, שבמרבית המקרים אכן כדאי להמנע מהגשת בקשה להישפט ללא ראיות חותכות להגנתך.
    עבר תעבורתי נקי עשוי לסייע לך במידת מה בשלב הטיעונים לעונש, אול םאין בכוחו להביא לזיכוייך.
    בהצלחה

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.