• 2 באפריל 2012

דרישת קנס מרשות האכיפה והגבייה

שלום רב,
    בשנת 2006 הייתה בבעלותי חברה בע"מ שכללה רכבים עם נהגים , באותה השנה אחד הנהגים קיבל דו"ח היה
    משפט ונקבע שיש לשלם 2000 ש"ח קנס עד לתאריך 05/12/2006 הקנס שולם ב-14/12/2006(יש אישור בידי) וכל הסיפור נשכח מאז החברה סגורה כבר 5 שנים .
    אתמול הגיע מכתב רשום על הודעת קנס של 1,500 ש"ח וכשצלצלתי לרשות האכיפה והסברתי להם ששילמתי את הדו"ח אמרו לי שהקנס הפעם הוא כי לא שילמתי במועד אלא 10 ימים לאחר המועד .

האם הגיוני????עבור 10 ימים לבקש 1500 ש"ח ??
    כששאלתי מדוע עד היום לא הודיעו לי הסבירו ששלחו מכתב לחברה אך החברה לא קיימת.....
    מה עושים במקרה כזה??

2 באפריל 2012
  • 2 באפריל 2012

שאלה נוספת , האם אין התיישנות במצב כזה??

2 באפריל 2012
    • מנהל הפורום עו"ד דודי דויטש 2 באפריל 2012

סיון שלום
      מכח חזקת הבעלות, הרי שאת נושאת באחריות לרכבים הרשומים על שמך.
      קנס שלא משולם במועד צובר תוספת בגובה 50% מייד לאחר המועד האחרון לתשלום (הקנס המקורי קפץ ל- 3,000 ש"ח), ולאחר מכן ממשיך וצובר תוספת בת 5% נוספים בכל חודשיים.
      מששילמת את הקנס המקורי בגובה 2,000 ש"ח, הרי שנשארת חייבת 1,000 ש"ח, שטפחו עד היום ל- 1,500 ש"ח.
      בדו"ח מצוין כי המנעות מתשלום במועד תגרור תוספות פיגורים.
      היות שהחוב היה ידוע מראש ולא שולם (וכן נשלחו אליך הודעות קודמות), הרי שלא חלה התישנות
      בהצלחה.

2 באפריל 2012
      • 2 באפריל 2012

גם אם ההודעות לא הגיעו אליי?
        ההודעות נשלחו לכתובת שבה הייתה החברה שנסגרה.
        בפעם הראשונה קיבלתי הודעה אתמול במסירה ישירה לאחר שאיתרו את כתובתי , אילו הייתי יודעת על כך בוודאי לא הייתי מחכה 6 שנים לטפל בעניין .
        האםאין מידה של סבירות בבקשה לשלם 1500 ש"ח על קנס של 2000 ש"ח עקב עיכוב של 7 ימים בתשלום???
        מנסיונך האם ניתן להפחית/ לבטל קנס שכזה?

2 באפריל 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?