• 17 באפריל 2012

התייעצות בנושא דו"ח

שלום לכולם,
    ברצוני להתייעץ בנוגע לדו"ח שאני גורר כבר למעלה מחצי שנה.
    אנסה לספר את הסיפור בקצרה, אך זה לא יהיה פשוט.
    אשמח אם מישהו בכל זאת יוכל לעזור לי.

בסוף אוגוסט 2011 נסעתי בכפר סבא עם חברתי באוטו בדרך לבייתה.
    באזור התעשייה חלפתי בכיכר כלשהי, ואחרי כמה דקות וכמה מאות מטרים נצמדה אלי ניידת משטרה (שיטור קהילתי) בזמן שעצרתי ברמזור.
    אחרי הפניה ברמזור הניידת התחילה לאותת לי לעצור בצד (מה שלא היה ברור כי היא לא דיברה אלא רק השמיעה צקצוקים כאלה) ושוב אחרי כמה מאות מטרים לאחר שלא הייתי בטוח אם הם קוראים לי, עצרתי בצד והניידת עקפה אותי וביקשה שאעצור בצד.
    עצרתי בצד, והשוטר האשים אותי בדיבור בטלפון הסלולרי בזמן נהיגה (הוא אומר שהוא ראה אותי כשחלפתי בכיכר) ועוד נופפתי עם הטלפון באויר.
    כ"כ כעסתי באותו רגע.. מאיפה הוא המציא את זה?
    השוטר חזר לניידת שלו ולאחר כמה דקות קרא לי.
    לפני שהתחיל לדבר ישר ביקשתי ממנו את הפרטים שלו ואמרתי שזה לא בסדר ואני אתלונן..
    השוטר התעצבן ואמר שחשב אולי לוותר לי, אך זה כבר לא יקרה ושלח אותי בחזרה לרכב.
    בסוף לאחר כשכתב את גירסתי וביקש שאחתום, התחיל לזרוק משהו על "פעם הבאה כדאי ש.. טוב עזוב לא משנה".
    יש לי הכל מוקלט אבל באיכות לא גבוהה.

שבוע אחרי נסעתי לחו"ל וכשחזרתי ישר כתבתי מכתב ערעור.

חצי שנה עברה ולא שילמתי את הדו"ח וקיבלתי בקשה לשלם דו"ח מוגדל של 1500 שקלים!
    ישר התקשרתי למספר שכתוב על הדו"ח ונאמר לי שזאת טעות.

אוקי.. חיכיתי לתגובה על הערעור.

לאחר חודש קיבלתי תשובה. אבל.. התשובה הייתה שהערעור שלי לא התקבל מכיוון שלא הגשתי את הערעור בזמן (תוך 30 יום(! בנוסף, מצויין את התאריך שבו התקבל הערעור במשטרה והוא כשבועיים אחרי תאריך קבלת הדו"ח.

שוב התקשרתי ישר למספר שכתוב על הדו"ח, ושוב נאמר לי שזאת טעות.. יופי.

בינתיים גם קיבלתי דו"ח חדש לתשלום למרות שבכלל לא דנו לי בערעור מסיבות לא מוצדקות.

אחרי כמה ימים קיבלתי מכתב נוסף, שהתאריך שמצויין עליו הוא בערך יום אחרי שהתלוננתי שלא דנו לי בכלל בערעור, ובמכתב כתבו שיש חוסר התאמה בין דברי לבין דבריו של השוטר ולכן הערעור לא התקבל.
    אני מבין מזה שבכלל לא קראו את הערעור שלי מכיוון שכתבתי בו דברים שבגלל השוטר לא ציין בדו"ח שלו אז מאיפה חוסר ההתאמה? הוספתי פרטים.
    בנוסף צויין שאני אקבל דו"ח חדש לשלם.. עבר כמעט חדוש ולא קיבלתי כלום בינתיים.

אני יכול להוציא פירוט שיחות/הודעות/אינטרנט ואין שום כלום לפני ואחרי שהשוטר עצר אותי.

בנוסף חברה שלי ישבה איתי ברכב וגם היא עדה (מצד שני גם לו יש לו גם מישהו שישב איתו ברכב)

מה אני עושה במצב הזה?
    איך אני יכול להוכיח את חפותי?
    מכל מה שאני שומע מהסביבה א ין לי טעם בכלל ללכת לבית המשפט.

אשמח לעזרה.

תודה רבה!
    איתי

17 באפריל 2012
  • מנהל הפורום עו"ד דודי דויטש 21 באפריל 2012

התייעצות בנושא דו"ח

שבוע טוב איתי,
    החוק אינו אוסר על דיבר בטלפון בעת נהיגה, כי אם על שימוש בכלל, לכל מטרה, כולל אחיזה בלבד.
    מכאן שאין כל טעם להציג פלט שיחות.
    עדותה של חברה שלך תקבל משקל נמוך יחסית, בהיותה חברה שלך (אינה ניטראלית) וסביר שטענת השוטר תגבר.
    במקור, היה עליך לשלם את הקנס בתוך 90 יום מקבלתו.
    גם בקשה להישפט יש להגיש בתוך אותו פרק זמן.
    המנעות מתשלום או הגשת בקשה כאמור בפרק זמן זה אכן גוררת תוספת קנס מיידית בת 50%.
    קצת קשה לעקוב אחר כל ההתכתבויות ביניכם, אולם מומלץ להתקשר למרכז לגביית קנסות, בטלפון 35592*, ולנסות לעשות סדר בדברים.
    בינתיים הקנס ממשיך לצבור תוספות פיגורים, וחבל.
    בהצלחה

21 באפריל 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?