כמות אלכוהול מותרת בדם - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • טל

נשלח ע"יטל 15:03, 26 באפריל 2012

דודי שלום, בשבועיים האחרונים שמעתי ממספר מקורות שונים שהתרחש שינוי בחוק, ועל פיו אסור לשתות אף לא טיפה של אלכוהול ולנהוג. כלומר בעוד שפעם היה מותר עד 240 מק"ג בבדיקת הינשוף - כיום כל רמה מעידה על נהיגה בשכרות. הדבר נשמע לי מוזר מאחר והוא פוגע בעקרון המידתיות, ויגרום לכך שאם מישהו שתה יין בארוחת הערב - יהיה עדיף לו כבר לשתות כאוות נפשו מאחר ובלאו הכי אם ייעצר לבדיקה - ייתפס. האם הדבר נכון? תודה, טל

השב
  • 00:51, 30 באפריל 2012

כמובן שעדיף לא לנהוג לאחר שתייה. אני פשוט תהיתי על השינוי בחוק (אם התרחש) ומשמעותו המשפטית. חוק אשר אינו נוקט במידתיות תמיד יביא למצב מעוות שבו לאדם שביצע פשע קל - יש פחות מניעה לעשות פשע כבד יותר - וזו הייתה כוונתי.
    החוק נשאר בדיוק כמו שהיה? 240 מיקרוגרם בינשוף?
    כי שמעתי שוב ממישהו אחר על כך שאסור לשתות בכלל, והתקשרתי הבוקר למשטרה שהפנו אותי למוקד המידע שלהם - שם אמרו שאסור לשתות כלל מאז שנכנס החוק החדש. שוב - זה נשמע לי תמוה, ואיני יכול למצוא על כך אף לא כתבה בעיתון, ובטח ובטח שלא רפרנס לחוק במשרד התחבורה ומשרד הרישוי.

תגובה
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

13:55, 10 במאי 2012

טל שלום,
    ראשית, החוק אינו אוסר על שתיה. בישראל מותר לשתות כמה שרוצים.
    החוק אוסר על נהיגה בעת שרמת האלכוהול בדם עולה על 240 מיקרוגרם בכל ליטר של אויר נשוף
    (אקוויולנטית ל-50 מיליגרם אלכוהול בכל 100 מיליליטר של דם).
    היות ולך כנהג אין כל אפשרות לדעת מה רמת האלכוהול שלך בדם לאחר ששתית, הרי שמומלץ מאד להמנע כלל מנהיגה לאחר שתיה.
    הגם שהחוק קובע שכרות מכמות של 240 מ"ג כאמור, רף האכיפה עומד כיום על 290 מ"ג ומעלה.
    לשאלתך- אם תיבדק וימצא שיש בדמך אלכוהול במידה נמוכה מ-290 מ"ג, הרי שתשוחרר בברכת נסיעה טובה.
    בהצלחה

תגובה
  • 03:13, 17 בדצמבר 2012

דודי שלום ,
    לפני בערך שבוע עברתי תאונת דרכים קשה מאוד.
    שתיתי כוס אחת של וודקה בפאב .
    בתאונה נפצעתי מאוד קשה וקיבלתי מכות חזקות
    בראש ובכתף.
    בבדיקה דם שנערכה לי התוצאה הייתה 184 mg .
    בתאונה לא הייתה מעורבות של המשטרה ,
    אבל ברצוני לשאול האם יכולים לשלול לי
    את הרישיון בגלל כמות כזאת ? ומהי הכמות
    המותרת ? האם זה הרבה ?
    והאם מסוכן לי לתבוע את הביטוח חובה ?
    אשמח לקבל תשובה ,
    תודה רבה נטלי .

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.