טעויות בתיאור במקרה בדו"ח - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • שאלה קטנה...

נשלח ע"ישאלה קטנה... 17:19, 6 במאי 2012

שלום רב, אבקש לדעת מה צפוי לי... הייתי בביהמ"ש לתעבורה לאחר שביקשתי להשפט על העבירה (הואשמתי בעקיפה מימין). אני בא וטענתי שאין "אי תנועה מצוייר על הכביש" (כמו שהשוטר כתב בדו"ח, גם טענתי שאין "חצים על המסלול המורים לי לפנות רק ימינה", כמו שהשוטר כתב. את הכל תיעדתי והצגתי לשופט (כמו את הדו"ח המקורי בו רשום את הפרטים השגויים הללו). התובעת המשטרתית ביקשה גם להסתכל והחזירה לי את התמונות אחרי דקה. נקבע דיון להוכחות בעוד 8 חודש. אני רוצה לסגור עסקה עם התובעת, "עסקה" שאומרת "תמחקו את התיק ותחסכו זמן לשופט" (הרי בפסק הדין אותו יום כתוב שביהמ"ש יודה לצדדים אם יגיעו להבנות והסדר עד לדיון ההוכחות). לא פשרה ולא נעליים, הרי כל ההוכחות מציגות שהדו"ח מוטעה מיסודו. יש לי קייס? נ.ב - אמרו לי שפשרה שאומרת "אני מוכן לשלם את ה250 ש"ח אבל בלי נקודות" תחשב כאפשרית יותר, זה נכון? ואם כן - זה בעצם מראה שאני משלם על משהו שכביכול *כן* עשיתי, בעוד אני טוען שלא... בכל מקרה, האם כשישנה טעות בדו"ח הוא בטל ומבוטל?

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

11:49, 10 במאי 2012

שלום,
    חסרים לי פרטים רבים לצורך התייחסות למקרה הספציפי שלך.
    עקרונית, לא כל טעות בדו"ח מהווה עילה למחיקת הדו"ח, או לזיכוי בבימ"ש.
    ע"פ הערת השופט סביר שהוא חושב שיש מקום לפשרה כלשהי, לאור הליקויים בדו"ח.
    אכן תוכל לפנות לתביעה בניסיון לסגור הסדר טיעון מקל הכולל קנס סמלי ושינוי סעיף לעבירה שאינה כוללת ניקוד.
    כאמור, לא כל טעות בדוח משמעותה שהוא 'מוטעה מיסודו', כדבריך, ושתזוכה בדין. גם הסכמת התביעה למחיקת כתב האישום אינה דבר של מה בכך, אפילו לאור ליקויים שונים בדו"ח, אולם עדיין תוכל לנסות.
    כל הסדר עם התביעה (למעט מחיקת כתב האישום כמובן) כפוף להודאה.
    בהצלחה.

תגובה
  • 15:23, 13 במאי 2012

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.