קורס רענון נהיגה - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • אברום

  נשלח ע"יאברום 05:09, 8 במאי 2012

  שלום דודי, קודם כל - כל הכבוד על הפורום פה! לפני כשנתיים קיבלתי זימון לקורס רענון נהיגה (הקורס שכולם נדרשים לעשות אחרי 5 שנים). מסיבות כאלה ואחרות יצא שלא עשיתי את הקורס. הרשיון שלי עדיין בתוקף לעוד כמה חודשים (לפחות זה התאריך שרשום עליו) וכרגע אני נוהג. השאלות שלי הן: 1. האם הרשיון שלי אכן בתוקף? 2. האם אני עלול להסבך (ועד כמה) במידה ואעצר על ידי שוטר תנועה, או שבצורה כזו או אחרת משרד התחבורה יבין שלא ניגשתי לקורס במשך שנתיים? 3. במידה וכן, האם עדיף לי לא לציין שנהגתי במשך התקופה הזאת? 4. אני כמובן מתכנן לעשות את הקורס בזמן הקרוב. אני צריך לצפות לבעיות כלשהן כשאגיע? המון תודה! ושוב, כל הכבוד על היוזמה.

  השב
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

  12:18, 10 במאי 2012

  אברום שלום,
  הימנעות מהשתתפות בקורס תוך ששה חודשים מביאה להתליית רישיון הנהיגה.
  משמעות ההתלייה היא, שבמועד תפוגת תוקף הרישיון הוא לא יחודש, אלא לאחר השלמת הקורס.
  כרגע הרישיון בתוקף לכל דבר ועניין, וזאת עד תאריך התפוגה הנקוב בו.
  מומלץ לבצע את הקורס בהקדם, שכן בעת שיפוג תוקף הרשיון לא בטוח שיפתח קורס בו תוכל להשתתף באופן מיידי, ואתה עלול למצוא עצמך ללא רשיון במשך תקופה ארוכה.
  בהצלחה.

  תגובה
 • 16:58, 28 באוקטובר 2012

  זה מריח כמו דרך נלוזה ובלתי נחוצה למלא את הקופות, שכן לאנשים בני 90 מאפשרים לנהוג בלא שום בחינה, גם אם הם סניליים ומסוכנים.
  למה נהגים רעננים כמוני, בלי נקודות או תאונות, צריכים לשלם כסף *וגם* לבטל שני ימי עבודה בשביל השטות הזו, והאם יש דרך להמנע מזה?

  תודה,

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.