מכון הארבעה- סמכויות שוטר תנועה - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • תילתן

נשלח ע"יתילתן 01:44, 5 ביוני 2012

אשמח אם מישהו שמתמצא יכול לעזור לי לגבי שאלה בנושא סמכויות שוטר תנועה לגבי הפנייה שלי לבדיקה במכון הארבעה. תיאור המקרה: עצרתי עם קטנוע ברמזור בסמוך לרכב משטרה בו היו שוטר ושוטרת. כשהתחלתי את הנסיעה ראיתי שהניידת במקום לפנות ימינה החלה לדלוק אחריי במראה ראיתי שהשוטרים מצביעים עליי ומדברים ביניהם. כשהגעתי לרמזור עליתי על שטח הפרדה . והשוטרת ירדה מהרכב וביקשה שאעצור בצד. השוטר אמר לי שהיו אצלי הרבה "סימנים מחשידים" אך לא ביצעתי אף עבירה למעט עלייה על שטח הפרדה. עניתי לו שנבהלתי מכך שהם רדפו אחריי ולכן עשיתי את העבירה. השוטרת שמעה את התשובה ושאלה אותי האם אני בטיפול פסיכיאטרי ועניתי לה שלא. היא אמרו שהם ישלחו אותי לקבל חוות דעת פסיכיאטרית במכון הארבעה בת"א. שאלה: האם יש בסמכותה לשלוח אותי למכון הארבעה לאור התיאור לעיל? תודה על העזרה! חשוב לציין: (בהמשך) קיבלתי דוח תנועה על העבירה לעיל והוחזר לי רישיון הנהיגה והרכב. יש לי רישיון 23 שנים ומעולם לא הייתה לי שלילה או קורס נהיגה מונעת, לא הייתי מעורב בתאונת דרכים עם נפגעים ועשיתי שירות צבאי ביחידה קרבית.

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

14:04, 10 ביוני 2012

תלתן שלום,
    ישנם מקרים בהם מופנה נהג למרב"ד לאחר דווח משטרתי.
    המקרים המוכרים הם מעורבות בתאונת דרכים, שימוש בסמים, או הרשעה בעבירת נהיגה תחת השפעת בסמים או אלכוהול.
    כ"כ עשויה המשטרה לראות לנכון לדווח למשרד הרישוי על הצורך בבדיקת נהג אשר מהתנהגותו עולה חשש לשלום הציבור, כגון נהג אלים, או שאינו מגיב לעניין.
    מדבריך לא ניתן להבין מדוע אתה זכית לתגובה כאמור מצד השוטרת.
    לא הייתי מייחס לכך כל חשיבות, אלא אם אכן תקבל זימון למשרד הרישוי.
    אם תקבל, פנה אלי ואנסה לסייע לך ולכוון אותך ללא עלות.
    בהצלחה ושבוע טוב.

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.