חשד לאירוע אפילפטי - פורום תעבורה

שאלה חדשה
 • qp

  נשלח ע"יqp 18:37, 12 ביוני 2012

  שלום אשתי אשופזה לפני שלושה חודשים לאחר חשד לאירוע אפילפטי שהתרחש בזמן קבלת זריקת הרדמה בטיפול שיניים. למרות שנכתב במפורש בסכום המחלה שאין המלצה על שלילת רשיון, הועבר דיווח למכון לבטיחות ואלו העבירו את הדיווח למשרד התחבורה. היום קבלנו מכתב בו היא מוזמנת לטעון את טענותיה לפני התליית רשיון בעוד שבוע. בהזמנה נכתב שבל העובדה שהמכון לא מעביר למשרד התחבורה מידע רפואי, לא ניתן לטעון טענות רפואיות. אלו, יש על פי הכתוב, להפנות ל"גורמים המתאימים". שאלותיינו הן: 1. איזה סוג של טענות מצופה ממנה לטעון אם לא טענות רפואיות (כלומר, שהמלצת הרופאים בבית חולים הייתה לא לשלול רשיון). 2. מי הם "הגורמים המתאימים". 3. האם אפשר ורצוי לבוא לפגישה מלווה בעורך דין?. 4. מה קורה אחרי ההחלטה והאם היא וספית או ניתנת לערעור. נודה על התשובות בהקדם. qp

  השב
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

  20:28, 12 ביוני 2012

  שלום רב,
  סעיף 12ב לפקודת התעבורה מחייב רופא לדווח על כל אדם האוחז ברשיון נהיגה, ואשר אובחן כסובל ממצב רפואי העלול להשפיע על נהיגתו עד כדי סיכון אותו נהג, או אחרים.

  בעקבות דווח רופא כאמור, יזמן משרד הרישוי את הנהג לטעון טענותיו, וכן יעביר למכון הרפואי בקשה לזמן את הנהג למבדקים שמטרתם לקבוע את כשירותו להמשיך בנהיגה.

  פקידת משרד הרישוי אינה סמכות רפואית, ולפיכך אינה מוסמכת לקבוע את כשירות הנהג. המשרד משמש רק כזרוע המבצעת שתפקידה למנוע המשך הנהיגה עד להחלטה אחרת של גורם מקצועי, רפואי.
  הליך טיעון הטענות אינו כשמו, שכן אין דבר שניתן לטעון לצורך מניעת ההתליה. בפועל, אשתך ניגשת למסור את הרשיון.

  לאחר 'טיעון הטענות', תוזמן אשתך למכון הרפואי לצורך מבדקים שונים, בסופם תיקבע כשירותה לנהוג.
  סביר שהיא תישלל לתקופה בת שנה, ולאחר מכן תוזמן לבוא ולהבדק שוב.
  היה ותוכרז ככשירה, הרי שיושב לה רשיונה.

  על החלטה שלילית ניתן לערער בפני ועדת ערר.

  אתם מוזמנים לפנות אלי טלפונית, ואשמח לסייע לכם ללא עלות לעניין האפשרויות העומדות בפניכם.

  הצלחה רבה.

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.