• 2 באוגוסט 2012

נהיגה בשכרות

שוטר תפס אותי ובקש בדיקת נשיפה. הוא אומר שנהגתי בהשפעת אלכוהול. אני לא שתיתי הרבה כמו שהוא אמר. מה יכול השופט להחליט במשפט? כמה זמן ישללו לי את הרשיון?

2 באוגוסט 2012
  • מנהל הפורום עו"ד תעבורה דודי דויטש 4 באוגוסט 2012

נהיגה בשכרות

בוריס שלום,
    אין זה מתפקידו של השוטר לקבוע כמה שתית, וגם אם היעה רוצה, הרי שאין לו את הכלים לכך.
    בעזרת מכשיר הינשוף יכול השוטר לקבוע את רמת האלכוהול בגוף שלך, ולקבוע האם היא עולה על המותר בחוק בעת נהיגה.
    ממצא זה אינו מעיד על הכמות ששתית, שכן שני אנשים יכולים לשתות כמות זהה, בעוד שקריאת המכשיר תהיה שונה לגבי כל אחד מהם.
    רמת האלכוהול הנמדדת בדם מושפעת ממספר פרמטרים שונים, ובהם- מסת גוף, הרגלי שתיה, מה אכל הנבדק, כמה אכל, ומתי.
    ממצאי הבדיקה ישמשו נגדך בבית המשפט כראיה לכך שנהגת בעת שרמת האלכוהול בגופך עולה על המותר, ללא קשר לכמות המועטה שלטענתך שתית.
    עונש המינימום הקבוע בחוק הוא שנתיים פסילת רשיון נהיגה, לפחות.
    לצד עונש זה מוטלים גם פסילה מותנית וקנס כספי, ולעיתים רכיבי ענישה נוספים.
    העונש הסופי יקבע ע"פ מספר פרמטרים. בראש ובראשונה-אופן ניהול ההליך המשפטי, יצוג ע"י עורך-דין ומידת המקצועיות שלו.
    בנוסף עשויים להשפיע גם כמות האלכוהול שנמדדה, ותק הנהיגה שלך ועברך התעבורתי, אולם יש לדעת איך להשתמש בנתונים אלו לטובתך.
    אתה מוזמן לפנות אלי טלפונית ואכוון אותך יותר ללא עלות.
    בהצלחה.

4 באוגוסט 2012
  • 2 באוגוסט 2012

נהיגה בשכרות

חסרים פרטים רבים להשלמת התמונה.
    1. מהי הכמות שנמדדה?
    2. ותק נהיגה.
    3. גליון תעבורתי.
    4. האם קיים עונש ע"ת?

בעקרון ישנה חובת שלילה למשך 24 ח', אך ניתן לקזז מעונש זה ע"פ ממצאים(חורים) שימצא עו"ד בדו"ח.
    כמו כן, עם כניסת המדרוג בשכרות, חשוב מאד הכמות שנמדדה.

2 באוגוסט 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?