• 6 בספטמבר 2012

נהיגה ללא רישיון מתאים

נתפסתי נוהג על קטנוע 125סמק לפני שנה ושלשום הובאתי לדין ונפסלתי ל11 חודשים,מאסר על תנאי 7 חודשים למשך 3 שנים וקנס 1500 שח.

האם כדי לערער למחוזי לאור הנסיבות דלעיל?

1. אני כיום בן 40 ובמשפט הזה הובאו לי עבירות מהעבר הרחוק (מלפני 20 שנה) -שבהן צוינו 3 עבירות מסוג זה, יש לציין שב- 12 שנים אחרונות חוץ מ 2 עבירות טכניות (חגורה +אורות) לא היה לי שום עבירה.

2. הקטנוע נקנה לצורך העסק שלי שפתחתי בזמנו (משלוחים) והתכוונתי להוציא רישיון ואכן עשיתי שבועיים אחרי העבירה.

3. נסיעתי על הקטנוע היתה במטרה להביא את הקטנוע למוסך ובינתיים אני אסיים להוציא רישיון.

4. אני אבא ל 4 ילדים מפרנס משפחתי בזכות העסק שלי והרישיון נחוץ, בנוסף שישנם התחיבויות וחובות שאני אמור לשלם בעתיד, והדבר גורם לי להסתבכויות.

5. עצם הוצאת רישיון מתאים לפני המשפט האם ניתן לסווג את הפסילה שתחול על סוג אחד של רכב (או רכב או קטנוע) כך שאוכל לעבוד ?

ידועה לי חומרת העבירה עצמה אך אנחנו עדיין בני אדם שלפעמים טועים , וכאשר שופט מתייחס לעבר של ילדות שלי ומתעלם מ 12 שנים אחרונות נקיות לדעתי זה לא הוגן.

אני פונה אליכם להמליץ לי מה לעשות! ,האם ניתן להפחית את העונש אם אלך לערעור?מתחננן שתעזרו לי ככל האפשר.

תודה

6 בספטמבר 2012
  • מנהל הפורום עו"ד תעבורה דודי דויטש 6 בספטמבר 2012

נהיגה ללא רישיון מתאים

רמי שלום,
    בית משפט שלערעור (מחוזי) אינו במה לנסיון לשיפור גזר הדין.
    בכדי לערער, עליך להציג חריגה משמעותית ממתחם הענישה המקובל, עוות-דין שנגרם לך, או טעות משפטית בהליך המשפטי בערכאה הראשונה.
    מהטיעונים שלך לא עולה עילה לטענות אלו.
    על פי חומרת הענישה ניתן להניח כי לא הסתייעת בעורך דין הבקי בתחום, וחבל. לעו"ד טוב היה סיכוי למזער נזקים בצורה ניכרת.
    בגליון ההרשעות שלך מופיעות כל העבירות שביצעת, ישנות כחדשות. ניהול נכון של ההליך היה כאמור יכול לסייע בהתייחסות בית המשפט להרשעות בכלל, ולהרשעות הישנות בפרט.
    עקרונית ניתן להגיש בקשה לסווג הפסילה, אולם הדבר אינו טריויאלי כלל. גם כאן, הדרך הנכונה היתה להעלות את הנושא בערכאה הדיונית.
    הטיעונים שפירטת היו עשויים לסייע בהליך הראשון, אך אינם יפים כעילה לערעור.
    למרות הכל, ניתן לעיין בחומר התיק ולבדוק האם מלבד הטיעונים שהעלית כאן, אכן ישנו בסיס משפטי לערעור.
    כמובן שהצלחה בערעור עשויה לפחית ואף לבטל את העונש.
    אתה מוזמן לפנות אלי טלפונית ואנסה לכוון אותך ללא עלות לעניין האפשרויות העומדות בפניך.
    לסייע לך.
    ערב טוב.

6 בספטמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?